2896 ogledov

Kaja Juvan po smrti očeta do odmevne zmage

Kaja Juvan Epa Kaja Juvan.
Po družinski tragediji se je zmagoslavno vrnila na športna prizorišča. Uspešni tudi Dalila Jakupović in Tamara Zidanšek.

Slovenska teniška reprezentantka Kaja Juvan se je zmagovalno vrnila v tekmovalne arene. V prvem nastopu po enomesečnem premoru, ki si ga je vzela ob smrti očeta, je premagala 56. igralko na svetu, Američanko Claire Liu, sicer drugo nosilko turnirja WTA 125 v Firencah.

Dvaindvajsetletna Ljubljančanka, ki je nazadnje igrala sredi aprila v Kopru v pokalu Billie Jean King proti Romuniji, je vrstnico iz ZDA v prvem nizu nadigrala s 6:0, drugi niz je pripadel Američanki s 7:5, odločilnega pa je Kaja Juvan dobila s 6:4.

Po Kaji Juvan je prvo oviro v Firencah uspešno preskočili tudi Dalila Jakupovič. Premagala je Mehičanko Fernando Contreras Gómez s 6:3 in 6:1.

Juvan, ki zaseda 130. na lestvici WTA, se bo v drugem krogu pomerila s Kanadčanko Eugenie Bouchard (233.), Jakupović pa z domačinko Lucio Bronzetti (98.).

Zmaga Tamare Zidanšek v Parizu

Na turnirju serije WTA 125 v Parizu je bila uspešna Tamara Zidanšek. Premagala je domačinko Lois Boisson, 495. na lestvici WTA, s 6:4, 6:4.

Zidanšek (110.), ki tako kot Kaja Juvan ni igrala od sredine aprila oziroma zgodovinske zmage nad Romunijo v pokalu Billie Jean King, se bo v drugem krogu turnirja v Parizu pomerila z Američanko Caty McNally (62.).