99 ogledov

Cedevita Olimpija padla po dveh podaljških

Cedevita Olimpija Twitter/Cedevita Olimpija Ljubljana
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 4. krogu evropskega pokala (skupina B) po dveh podaljških izgubili z ratiopharm Ulmom s 96:101 (14:29, 31:48, 62:59, 71:71, 81:81).

Cedevita Olimpija je doživela drugi zaporedni poraz v evropskem pokalu. V 4. krogu je na domačem terenu po dveh podaljških izgubila z nemškim ratiopharma Ulmom s 96:101.

Ljubljančani so v drugem polčasu nadoknadili 21 točk zaostanka, štiri minute pred koncem rednega dela so imeli osem točk prednosti, na koncu pa so morali priznati premoč gostom, ki so bili v podaljških bolj zbrani in natančni.

Nemška zasedba, ki jo vodi slovenski strokovnjak Jaka Lakovič, je v prvem polčasu dosegla 48 točk in v 19. minuti vodila z 48:27. Kljub zaostanku 62:70 so gostje z delnim izidom 8:0 izenačili na 70:70 in imeli v zadnji sekundi rednega dela priložnost za zmago.

Tako kot je Thomas Klepeisz zgrešil za zmago Ulma v rednem delu, je Zach Auguste v zadnji sekundi prvega podaljška s črte kazenskih metov zadel le en poskus in odločitev o zmagovalcu podaljšal za pet minut.

V drugem podaljšku so gostje povedli z 90:83 in 93:86 ter navkljub vsem naporom zasedbe Jurice Golemca zadržali prednost, ki jih je z drugo zmago na lestvici izenačila z ljubljansko zasedbo.

Tako je izostala nagrada za odličen statistični dosežek Jake Blažiča (26 točk, trojke 4:8, 6 skokov, indeks 31), Eda Murića (21 točk, trojke 5:12, 8 skokov), Jacoba Pullena (20 točk, trojke 5:11, 9 podaj) in Zacha Augusta (12 točk, 11 skokov), dejstvo pa je, da se je med strelce vpisalo le sedem domačih igralcev.

V petem krogu 17. novembra bo Cedevita Olimpija gostovala pri Budućnosti.

* Dvorana Stožice, gledalcev 1600, sodniki: Racys (Švedska), Peruga (Španija), Konstantinovs (Latvija).
* Cedevita Olimpija: Pullen 20 (1:3), Ejim 10 (3:4), Murić 21 (2:2), Auguste 12 (2:6), Blažič 26 (10:12), Hodžić 5, Dimec 2.
* ratiopharm Ulm: Christon 24 (0:1), Felicio 13 (5:6), Blossomgame 26 (1:1), Guenther 3, Bretzel 1 (1:2), Herkenhoff 4, Klepeisz 14 (9:10), Jallow 10 (2:2), Zugic 6 (3:3).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 18:27, ratiopharm Ulm 21:25.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 16:41 (Pullen 5, Murić 5, Blažič 4, Hodžić, Ejim), ratiopharm Ulm 10:30 (Blossomgame 5, Christon 2, Guenther, Klepeisz, Zugic).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 25, ratiopharm Ulm 23.
* Pet osebnih: Carmichael (35.), Jallow (44.).