192 ogledov

Zvezda zasenčila Olimpijo, Zadar potopljen v Krki

Crvena zvezda Cedevita Olimpija Reševalni pas/Twitter
V nedeljskem sporedu 4. kola regionalne košarkarske lige ABA sta bila aktivna oba slovenska kluba.

Košarkarji Cedevite Olimpije so na gostovanju v Beogradu klonili proti aktualnim prvakom lige ABA - zasedbi - Crvene zvezde (79:64).

Nov poraz je za Ljubljančane slaba spodbuda pred začetkom EuroCupa v torek na Kanarskih otokih ter nato niza zahtevnih preizkušenj v zaključku oktobra proti Budućnosti, francoskemu Bourgu in Igokei.

Čeprav je bila za Crveno zvezdo to sedma tekma v 17 dneh in tretja ta teden po dveh napornih v Evroligi, Ljubljančani niso znali izkoristiti njene utrujenosti. Dobro so igrali le uvodnih petnajst minut. Dobili so prvo četrtino s 24:17 ter v 15. minuti povedli s 35:19.

A tu se je njihova igra povsem ustavila. Domači, ki so imeli v svojih vrstah precej več razpoloženih igralcev, so do odmora nadoknadili zaostanek, v tretji četrtini ohranili minimalno prednost, v zadnjih desetih minutah pa povsem razorožili Ljubljančane (23:9).

Pozitivno oceno si zaslužita le Jaka Blažič s 16 točkami in Luka Rupnik (11 točk, 5 podaj), medtem ko so tujci močno razočarali. Jacob Pullen je dosegel le tri točke, Marc​​​​​​us Keene (met 2:8) in Zach Auguste skupaj dvanajst, Jackie Carmichael pa zgolj eno. Melvin Ejim je sicer zbral 13 točk (trojke 3:4), a imel tudi šest izgubljenih žog.

luka dončić Mu lahko kdo pomaga? Šport Neverjetno, kaj tik pred začetkom sezone najbolj muči Luko Dončića

KK Krka KK Zadar | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

Krka je zabeležila drugo zmago v ligi ABA. Pred domačimi gledalci je bila prepričljivo boljša od Zadra (80:66).

Novomeščani so tekmeca nadigrali v vseh pogledih. Skok so dobili kar s 40:18, met iz igre je bil 48,5-odstotni, zadeli so devet trojk, predvsem pa so imeli v svoji vrstah tri zelo razpoložene posameznike, ki so skupaj dosegli 56 od skupno 80 točk Krke.

Jurij Macura je zbral 17 točk (met 8:13) in ujel 16 odbitih žog (8+8, indeks 24). Rok Stipčević je prispeval 19 točk (trojke 3:4, 5 podaj), Andrej Stavrov pa je bil z dvajsetimi točkami prvi strelec tekme (met iz igre 7:16).