9446 ogledov

Dallas našel pravo alternativo za Dončića

jalen brunson Profimedia
Rezervist Dallasa Jalen Brunson je uspešno zapolnil vrzel ob odsotnosti poškodovanega Luke Dončića. Telički so prvič v tej sezoni zmagali brez Slovenca.

Košarkarji Dallas Mavericks so to sezono v severnoameriški ligi NBA prvič zmagali brez Luke Dončića. Slovenski zvezdnik zaradi poslabšanja poškodbe levega gležnja pričakovano ni igral, tokrat pa ga je uspešno zamenjal Jalen Brunson, ki je zbral 18 točk in devet skokov ter popeljal Dallas do zmage nad Oklahomo City Thunder s 103:84.

Pred današnjo tekmo je Dallas izgubil vsse štiri tekme, ko Dončić ni igral - tokrat je prisilno počival še na drugi zaporedni tekmi -, na gostovanju v Oklahoma Cityju pa je strl tudi ta oreh.

"Ko pogrešaš takšnega igralca, kot je Luka, je zelo težko. Družno ga poskušamo nadomestiti. Pogrešamo pomemben člen, zato moramo najti način, kako ostati produktivni tudi brez enega najboljših igralcev v ligi. Ni lahko, vendar smo lepo sodelovali, igrali agresivno in vključevali drug drugega. Držali smo dober tempo in poskušali doseči čim več lahkih košev," je po zmagi dejal Brunson.

luka dončić | Avtor: Profimedia Profimedia
Trener Dallasa Jason Kidd je po tekmi izpostavil Brunsonov niz 5:0 sredi tretje četrtine in pohvalil njegovo sposobnost, da se je lahko prilagodil Dončićevi vlogi na parketu.

"To je luksuz, da je prišel s klopi in takoj pokazal, da lahko igra tudi v začetni peterki. Je pravi profesionalec. Zelo nam je pomagal držati ritem in odlično je vodil napad," je o Brunsonu dejal Kidd.

Maxi Kleber je prav tako s klopi k zmagi dodal 16 točk, še en "rezervist" Moses Brown 15 proti svoji nekdanji ekipi, Latvijec Kristaps Porzingis pa 13 in sedem skokov.

Prvi strelec gostiteljev je bil Shai Gilgeous-Alexander z 18 točkami.

Naslednja tekma Dallas čaka v ponedeljek po lokalnem času, ko bo v domači dvorani gostil Charlotte Hornets.

Kevin Durant pa je uporabil ves svoj arzenal in za Brooklyn Nets na tekmi proti Detroit Pistons dosegel rekordnih 51 točk to sezono, ter dodal še devet podaj in sedem skokov, mrežice pa so zmagale s 116:104. To je bila zanje tretja zmaga na zadnjih štirih tekmah.

Enajstkratni udeleženec tekme zvezd All-Star je ta čas prvi strelec prvenstva NBA, tokrat pa je dosegel še sedmo tekmo v karieri z vsaj 50 točkami.

V ekipi Brooklyna sta manjkala MVP 2018 James Harden in Paul Millsap, Kyrie Irving, ki zavrača cepljenje proti novemu koronavirusu, to sezono še ni zaigral.

"Zavedal sem se, da moram ob odsotnosti soigralcev malo bolj pritisniti na plin. Izgubili smo preveč žog, tudi sam sem tu krivec, zato sem skušal čim več metati in seveda zadevati," je po tekmi dejal Durant, ki je 31-krat vrgel na koš.

Pred tekmo je vodstvo lige NBA kaznovalo Duranta s 25.000 dolarji, potem ko je preklinjal enega od navijačev Atlante na petkovi tekmi.

V New Yorku je Giannis Antetokounmpo dosegel prvi trojni dvojček v sezoni, Khris Middleton pa je k zmagi prvakov Milwaukee Bucks nad Knicks s 112:97 prispeval 24 točk. Antetokounmpo pa je zbral 20 točk, deset skokov in 11 podaj.

Prvi strelec lige LeBron James je v Los Angelesu prav tako dosegel trojni dvojček - zanj 101. v sezoni - s 30 točkami, 11 skoki in desetimi podajami in popeljal Lakers do zmage s 106:94 nad Orlando Magic.

James je 14 od svojih 30 točk dosegel v tretji četrtini, jezerniki pa so dobili pet od zadnjih sedem tekem.

Anthony Edwards je v Portlandu dosegel 24 točk za ekipo Minnesota Timberwolves, ki je s 116:111 pokvarila vrnitev Damiana Lillarda v vrste Portland Trail Blazers. Lillard se je vrnil na parket po petih tekmah odsotnosti zaradi poškodbe in je v 37 minutah zbral 24 točk, 11 skokov in šest podaj.