20848 ogledov

Dončić z novo potezo za učbenike: Gledalci in komentatorji niso mogli verjeti

Luka Dončić Getty Images
Dallas je z izidom 104:120 klonil na gostovanju pri Raketah.

Košarkarji Dallasa so tokrat gostovali v Houstonu. Dvoboj je bil v prvi četrtini povsem izenačen, nobena od ekip si ni priigrala večje prednosti. Rick Carlisle je Luki Dončiću namenil uvodnih pet minut, mladi Slovenec pa se je na klop preselil ob rezultatu 11:9 v korist domačega moštva. Najresnejši kandidat za novinca leta je v tem času zadel oba meta iz igre za pet točk in dva skoka.

Ob odsotnosti svojega prvega igralca so Telički uspeli zadržati minimalni zaostanek, Dončič pa se je na parket vrnil štiri minute pred koncem prve četrtine. Nanizal je še pet točk, s potezo, ko si je pripravil met s  tem, da si je žogo spustil med nogama, pa je navdušil občinstvo v dvorani.