252 ogledov

Dončić statistično najboljši v tem kolu

Luka Dončić Epa
Košarkarji v Evroligi so dokončali 10. krog.

Od Slovencev je na petkovih tekmah zaigral le Luka Dončić, njegov Real pa je na domačem parketu nepričakovano izgubil proti Crveni zvezdi s 83:87. Anthony Randolph zaradi poškodbe še vedno ni igral za madridski klub.

Crvena zvezda se je kljub zadnjemu mestu na lestvici pokazala za trdno ekipo. Dolgo časa je kazalo, da bo sredi Španije pripravila presenečenje, saj je v tretji četrtini vodila že za 13 točk (60:47). Real je na krilih Dončića in Rudyja Fernandeza sicer uprizoril lov in vrnitev, a ne popolnega preobrata. V razburljivi končnici je gostom zmago, šele tretjo v sezoni, zagotovil Pero Antić s trojko sedem sekund pred koncem.

Dončić, košarkarji iz Beograda so ga v obrambi na trenutke zaustavljali tudi z grobimi prekrški, skupno jih je bilo nad njim narejenih deset, je dosegel 20 točk, dodal pa še tri skoke in pet podaj ter je bil znova najboljši posameznik svoje ekipe. Njegov statistični indeks se je tokrat ustavil pri številki 32, to pa je bilo tudi največ v tem kolu Evrolige. A ker se s soigralci ni veselil zmage, mu tokrat ne bo pripadel naziv najboljšega v tem 10. krogu.

Že v četrtek je bil aktiven sveži član Anadoluja Efesa Zoran Dragić, ki je v 27 minutah za zmago s 73:68 proti svoji nekdanji ekipi Armani Milano prispeval 12 točk, tri skoke in dve podaji. Edo Murić ni igral za Turke.

Od Slovencev je v tem krogu igral tudi Aleksej Nikolić, ki je z Brosejem Bambergom gostoval pri Himkiju iz Moskve in izgubil s 73:82. V slabih petih minutah je Nikolić zbral dve točki, skok in podajo.