4331 ogledov

Dončić znova blestel, nato se je zapletel v prerivanje

luka dončić Reševalni pas/Twitter
Luka Dončić z devetim trojnim dvojčkom v sezoni.

Dallas je tokrat gostoval pri ekipi Golden State, ki jo je na zadnjem obračunu premagal za 48 točk (142:94). Tokrat se je dvoboj začel povsem drugače, pri gostiteljih je v prvih dveh minutah in pol blestel D'Angelo Russell, ki je brez zgrešenega meta dosegel vseh 15 domačih točk za prednost 15:9.

A na drugi strani je z odlično strelsko partijo odgovoril Luka Dončić, ki je zadel prve tri svoje mete za tri točke. Na obeh straneh so deževale trojke. Russell je zadel še svoj sedmi met iz prav toliko poizkusov, pri Dallasu je bil nato trikrat natančen Seth Curry. Ob izjemnem metu, Golden State je zadel kar 67 odstotkov metov iz igre, se je četrtina končala z 41:41. Dallas je v statistiko vpisal deset uspešnih metov za tri točke, košarkarji iz San Francisca eno manj.

Dončić je prvo polovico druge četrtine presedel na klopi, v prvih 12 minutah je sicer zbral že 15 točk, sedem ulovljenih žog in pet asistenc. Russell je z dvema zaporednima trojkama domače popeljal do vodstva s 56:55, do konca prvega polčasa je ostalo še šest minut. V igro se je vrnil slovenski zvezdnik.

Nadaljeval se je izjemen dvoboj Rusell - Dončić. Slednji je v prvem polčasu zbral 25 točk, prvi jih je dosegel še pet več, Golden State pa je na glavni odmor odšel s prednostjo 74:72.

Luka je po petih minutah tretje četrtine že prišel do trojnega dvojčka - 25 točk ter po deset skokov in podaj. Deseto asistenco je vpisal ob podaji za trojko Tima Hardawayja Jr., ki je Dallas popeljal do vodstva s 85:84. Omenjena igralca sta nato dosegla še naslednjih sedem točk gostov, ki so se prvič na tekmi oddaljili na +8.

Ob tem se je po trku z Dončićem poškodoval še Russell. Na igrišče so prinesli celo nosila, a je igralec po nekaj minutah premora sam zapustil parket. Šok je bil za domače košarkarje vseeno očitno prevelik. Dallas se je razigral v napadu, domačim pa se je ob poškodbi trenutno prvega moža povsem ustavilo. Po 13. Dončićevi asistenci so gostje vodili že s 105:86.

Luka se je nato zapletel z Marquesejem Chrissom. Slednji je Slovenca grdo odrinil, večje obračunavanje pa so preprečili sodniki, ostali igralci in strokovni štabi.

Rusell se je v četrti četrtini vrnil na igrišče, a se razlika ni več spuščala pod 20 točk. Dončić je tako obsedel na klopi. Dosegel je 31 točk, 12 skokov, 15 podaj in dve ukradeni žogi. Dallas je zmagal s 141:121.

Dončiću so v napadu pomagali Tim Hardaway Jr. (25 točk), Kristaps Porzingis (18) in Seth Curry (17) za konec niza štirih zmag Warriors, Dallas pa je zabeležil 21. zmago v sezoni in je četrti v razvrstitvi zahodne konference lige NBA.

Dallas bo v noči na ponedeljek po slovenskem času gostoval v Staples Centru, domovanju Los Angeles Lakers. Najboljša ekipa zahodnega dela ta čas in druga v celotni ligi je v gosteh premagala Portland Trail Blazers s 128:120. Za konec niza štirih porazov je LeBron James, kljub nedavni poškodbi prepone, prispeval 21 točk, 16 podaj in sedem skokov in bo tako verjetno zaigral tudi proti Dončićevi ekipi.

Goran Dragić Miami Heat NBA Šport Goran Dragić spregovoril o svoji izvrstni formi in Dončiću

goran dragić jimmy butler | Avtor: Profimedia Profimedia

Zmagala je tudi ekipa Gorana Dragića Miami Heat. Po podaljšku je premagala Philadelphio 76ers s 117:116 in ostaja najbolj učinkovita ekipa lige na domačem parketu. Dragić je bil z 19 točkami v 35 minutah drugi strelec zmagovalcev, prispeval pa je še sedem podaj in dva skoka.

Za 25. zmago v sezoni so se morali potruditi v podaljšku. V njem so dvakrat zaostajali, v rednem delu pa so v zadnji dve minuti vstopili z zaostankom petih točk, a nato zapravili dve priložnosti za zmago v zadnjih sekundah. Podaljšek je odločil Jimmy Butler s prostih metov 2,3 sekunde pred zaključkom, s 25 točkami ter s po devetimi skoki in podajami pa je še dodatno pokazal, da je bil prvi mož dvoboja.

"Mi se nikoli ne predamo," je bil kratek Butler, Dragić pa ga je dopolnil: "Mi vedno udarimo nazaj." Vročica je dobila vseh šest tekem v sezoni, v katerih je morala v podaljške. Joel Embiid je bil s 35 točkami in 11 za Philadelphio prvi strelec srečanja, a sta Butlerju in Dragiću v napadu pomagala tudi Tyler Herro in Duncan Robinson s po 16 točkami.

trae young Odziv Slovenca Šport Atlanta v šoku, Young "posnemal" Dončića

denver nuggets | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

Ekipa Denver Nuggets je doma premagala Memphis Grizzlies s 119:110, Vlatko Čančar, tretji slovenski košarkar v NBA, pa je obsedel na klopi Denverja in znova ni dobil priložnosti za igro.

Denver je na drugem mestu na zahodnem delu lige, za novo zmago pa je največji delež dodal Nikola Jokić. Srbski reprezentant je v statistiko vpisal trojni dvojček, 31 točk ter po 10 skokov in podaj, 20 točk je dodal Will Barton. Čančar je v svoji prvi sezoni v NBA vnovič obsedel na klopi in je doslej dobil le tri, pa še te skromno odmerjene, priložnosti za dokazovanje na igrišču.