8200 ogledov

Dragićev trener: Tole je vsebovalo ščepec norosti

miami heat
Dramatičen razplet na tekmi lige NBA med moštvoma Miami Heat in Los Angeles Clippers.

Ekipa Gorana Dragića je v napeti končnici rešila zmago na gostovanju v mestu angelov. Košarkarji vročice so v devetem nastopu v tej sezoni zabeležili četrto zmago. Slavili so v gosteh  pri Clippers s 104:101, Dragić pa je bil relativno skromen, saj je dosegel le 12 točk in imel šest podaj ter štiri skoke.

Prvo zmago v gosteh je Miami dosegel v dramatični končnici, potem ko je v zadnji četrtini zapravil kar 25 točk prednosti. Osem sekund pred koncem je Miami v vodstvo s 102:101 popeljal James Johnson, v zadnjem napadu pa je za zmago domačih zgrešil Blake Griffin.

Domači košarkarji so zadnjo četrtino dobili z izidom 35:15,  a ostali praznih rok. "Tole je vsebovalo ščepec norosti," se je pošalil trener Erik Spoelstra. Miami namreč v prvi polovici zadnje četrtine ni dosegel niti točke.

Odločilni met za zmago Clippersov je pri zaostanku 101:102 vrgel Griffin. "Če bi to zadel (Griffin, op. a.), bi glede na vse, kar se je dogajalo na tekmi, verjetno zajokal," je priznal Hassan Whiteside.

Pri Miamiju je imelo šest igralcev dvomestne številke pri točkah. Whiteside je zbral 21 točk in 17 skokov, Tyler Johnson je dosegel 19 točk, Wayne Ellington 17, Josh Richardson in James Johnson pa po 14.

Na ostalih prizoriščih je bilo kar nekaj razpoloženih igralcev. James Harden je za Houston dosegel 56 točk in le za točko zgrešil klubski rekord. Iz igre je metal 19:25, ob tem pa zbral še 13 podaj. Latvijec Kristaps Porzingis pa je tako kot Harden postavil osebni rekord - za New York je dosegel 40 točk.

Od sinočnjih tekem velja omeniti nova poraz Clevelanda (4-6), doma proti Atlanti s 115:117, kar pomeni, da so podprvaki zdrsnili na 12. mesto na vzhodu, ter Oklahome (4-5) s Portlandom. Po prvih treh tednih lige NBA sta v vodstvu Boston (8-2) ter Houston (8-3).

goran dragić | Avtor: Epa Epa