2655 ogledov

"Goran Dragić! Se ta človek sploh stara?"

Goran Dragić Pacers Heat Epa
Nekdanji kapetan slovenske reprezentance je z igro v drugem polčasu navdušil ameriške komentatorje.

Goran Dragić je v 34 minutah na parketu zbral 24 točk, šest skokov in pet asistenc za zmago Miami Heat nad Indiana Pacers (113:101) na prvi tekmi prvega kroga končnice lige NBA.

34-letni Ljubljančan je zadel devet od 19 metov iz igre (4/9 za tri), kar 21 točk pa je dosegel v drugem polčasu, 14 v odločilni zadnji četrtini.

Victor Oladipo Jimmy Butler Goran Dragić Pacers Heat NBA/Video Šport Vroči Dragić v ključnih trenutkih rešil Vročico

Dragić je po skromnem prvem polčasu takoj po glavnem odmoru dosegel sedem točk in z akcijami na obeh straneh igrišča navdušil komentatorja televizijske mreže TNT.

"Dragić! Se ta človek sploh kaj postara?" se je vprašal eden od reporterjev. "Ne," mu je odvrnil drugi, potem ko je izkušeni organizator igre uspešno zaključil še en poskus.

Nekdanji slovenski reprezentant je posebej blestel v zadnjem delu igre, ko je bil najzaslužnejši za to, da se Miami nekaj minut pred koncem oddaljil od tekmecev.

Naslednje srečanje v seriji med Indiana Pacers in Miami Heat bo odigrano v noči na petek po srednjeevropskem času.