26 ogledov

Howard se je znesel nad bivšim klubom

miami heat dwayne wade Reuters
V severnoameriški košarkarski ligi NBA mejniki padajo kot za stavo. Miami Heat, branilci naslova, so dosegli nov klubski rekord, slast zmage so okusili 19. zapored. Tokrat je pod domačimi obroči padla ekipa Atlanta Hawks, ki so jo košarkarji iz Miamija odpravili z 98:81.

Prvi strelec Miamija je bil s 23 točkami (4 skoki, 6 podaj, 5 ukradenih žog) Dwayne Wade. "Bodimo pošteni fantje. Nočemo biti pretirano skromni. Gre za neverjeten niz. Igramo res dobro košarko. Zmagujemo v vseh možnih situacijah, v gosteh, po podaljških, doma," je bil zadovoljen LeBron James, ki je bil tokrat nekoliko v senci s 15 točkami.

Po sijajnem nizu zmag se je Miami (48 zmag, 14 porazov) le še utrdil na mestu vodilne ekipe vzhodne konference. Drugouvrščeno moštvo New York Knicks ima denimo kar deset zmag manj od Miamija. Miami ima eno zmago manj od vodilnega moštva na Zahodu San Antonio Spurs, ki pa ima slabše razmerje zmag in porazov, saj je v tej sezoni vpisalo 16 porazov.

Ostroge so sicer izgubile v gosteh pri Minnesota Timberwolves s 83:107. Minnesota je slavila na krilih sijajnega Rickyja Rubia, ki se je veselil svojega prvega trojnega dvojčka (triple-double) v ligi NBA, ko je 21 točkam, dodal 13 skokov in 12 asistenc. "To je moj prvi triple-double in še mnogi bodo sledili," je bil samozavesten Rubio.

Razpoloženi Udrih poražen doma

dwight howard | Avtor: Reuters Reuters
Orlando Magic, za katerega igra slovenski košarkarski reprezentant Beno Udrih, je izgubil na domačem parketu proti moštvu Los Angeles Lakers z 97:106. Ob (pod)povprečnem večeru Kobeja Bryanta (11 točk, 8 podaj, 7 skokov) se je pri Jezernikih razigral Dwight Howard, ki je prispeval kar 39 točk, temu dosežku pa je dodal še 16 ujetih žog. To je bil njegov najboljši izkupiček v letošnji sezoni in to prav na tekmi proti nekdanjim moštvenim kolegom.

Howard je visok ritem igre vzdrževal tudi ob precej neprijaznem sprejemu s tribun: "Nisem bil nič kaj bolj živčen kot ponavadi. Zelo sem se veselil igrati v tej dvorani. Pričakal me je sovražen sprejem, kar pa me je še bolj podžgalo, zato lahko rečem, da sem po današnji tekmi še bolj napredoval kot igralec. To je nekaj, kar sem potreboval v tem trenutku."

Udrih je v dresu Orlanda odigral 17 minut, v tem času pa je prispeval 12 točk (2 podaji, skok). Najbolj razpoložen pri Orlandu je bil Jameer Nelson z 21 točkami.