1068 ogledov

Luka in soigralci tokrat bridko razočarali svoje navijače

Luka Dončić Profimedia
Dallas je s 93:102 izgubil pri eni izmed najslabših ekip v ligi.

Košarkarji  Dallasa so se tokrat odpravili na bližnje gostovanje, v Houstonu, kjer jih je pričakala druga najslabša ekipa v ligi NBA, so izbranci Ricka Carlisle poskušali svoj niz neporaženosti podaljšati na šest tekem. Če so Mavericks pred medsebojnim obračunom nanizali pet zmag, so jih prav toliko zaporedoma izgubili Rockets. Ti so od 6. februarja dobili le dve tekmi, kar 27-krat so klonili.

Pri Dallasu je tokrat manjkal Maxi Kleber, a se je v kader po dveh tekmah premora vrnil Kristaps Porzingis. Dvoboj se je sicer začel proti pričakovanjem, Houston je s sedmimi zaporednimi točkami povedel s 7:2, Carlisle je po dveh minutah že vzel minuto odmora. Posvet na klopi ni pomagal, Rockets so povedli za +10.

Nalet domačih je nato s petimi zaporednimi točkami prekinil Luka Dončić, kasneje je dosegel še tri, na klop pa sedel štiri minute pred koncem četrtine pri izidu 14:19. Le dve minuti kasneje so gostje že vodili po dveh trojkah Tima Hardawayja Jr., vendar so nato domači odgovorili s petimi točkami za +4. Dončić se je vrnil na parket in 10 sekund pred koncem četrtine zadel težek met, ob tem je bil nad njim storjen prekršek, slovenski zvezdnik pa je s svojo 11. točko v četrtini poskrbel za 23:24.

Obe ekipi sta bili zelo neuspešni pri meteih, v prvi polovici druge četrtine sta dosegli le po sedem točk. Nato so se prvi nekoliko razigrali domači in predvsem po zaslugi Kevina Porterja Jr. povedli s 47:38. Luka je svoji edini točki v drugi četrtini dosegel s črte prostih metov, do glavnega odmora pa je nato po skoku v napadu zadel le še Porzingis. Ob polčasu je Houston tako vodil s 47:42.

Luka Dončić | Avtor: Profimedia Profimedia

Dallas je bil pri metu iz igre le 33,3-odstotno natančen. Dončić in Porzingis sta dosegla po 13 točk, preostali trije člani prve peterke pa se z metom 0/12 sploh niso vpisali med strelce. Dorian Finney-Smith je metal 0/3, Nicolo Melli 0/2, Josh Richardson pa kar 0/7. Dvainštirideset točk je najmanjše število košev, ki jih je v prvih polčasih v tej sezoni dosegel Dallas.

Ta se je na začetku tretje četrtine hitro približal na dve točki, a je nato sedem točk zapored dosegel Christian Wood za 59:50, kasneje pa se je razigral še John Wall. Prvi izbor na naboru leta 2010 je z desetimi zaporednimi točkami Houston popeljal do najvišjega vodstva na tekmi pri +13. Mavericks preprosto niso uspeli priti bližje, v zadnjo četrtino so vstopili z zaostankom 64:75.

Zadnjih 12 minut so gostje odprli s petimi zaporednimi točkami in tako skoraj prepolovili prednost tekmeca. Ko je Luka s košem od table postavil izid 80:84, so se pri Houstonu odločili za minuto odmora. Do konca tekme je ostalo še sedem minut. Po trojki Finney-Smitha se je Dallas približal le na točko zaostanka.

Dončić bi lahko s trojko Dallas popeljal v vodstvo, a je zgrešil. Na drugi strani je Kelly Olynyk dosegel koš, z dodatnim prostim metom pa domače popeljal do 89:84. Finney Smith je znova zadel za tri točke, v naslednjem napadu pa je Luka dve minuti in pol pred zadnjim zvokom sirene izenačil na 89:89. A tu se je vse  skupaj ustavilo.

Houston je celo zgrešil naslednji met, a po gneči prišel do odbite žoge v napadu, Wall pa je zadel. Isti igralec je v naslednjem napadu poskrbel za +5, po blokadi v obrambi pa je v protinapad pobegnil še Porter Jr. in zabil za 96:89. V zadnji minuti so bili domači zbrani pri prostih metih.

Dončić, ki je tokrat iz igre metal 9/26 (1/9 za tri točke) je zbral 23 točk, 9 skokov in 5 asistenc, enako število točk je dosegel tudi Porzingis. Pri zmagovalcih je Wall tekmo zaključil z 31. točkami, sedmimi asistencami in štririmi ukradenimi žogami, Wood je vpisal 22 točk, Olynyk, ki je k Raketam prišel po menjavi z Miamijem, pa je k desetim točkam dodal zanj rekordnih 18 skokov.

Dallas je tekmo sklenil s 37,9-odstotnim metom, za tri točke so bili gostje le 25,6-odstotno uspešni (10/39). Houston je na tekmi dosegel sedem trojk več (38,6 %).

Dallas bo naslednjo tekmo igral že v noči na petek, ko bo gostil Milwaukee, ta dan bo Miami Gorana Dragića gostil prvake Los Angeles Lakers.

Čančar brez točke

Boljšo predstavo od Dallasa je prikazal Denver, ki je na domačem igrišču premagal tretjo teksaško ekipo v ligi NBA iz San Antonia s 106:96. Znova je bil junak tekme srbski center Nikola Jokić, ki so ga malenkosti ločile do 13. trojnega dvojčka v tej sezoni, na koncu je zbral 25 točk, deset podaj in devet skokov.

Slovenski košarkar v dresu moštva iz Kolorada Vlatko Čančar je igral 3:47 minute, v tem času se ni vpisal med strelce.

Denver se bo v noči na soboto znova pomeril s San Antoniom.

Brooklyn znova na vrhu Vzhoda

Ponoči je sicer bilo na sporedu še sedem tekem. Brooklyn se je po zmagi nad New Orleansom s 139:111 znova zavihtel na vrh vzhodne konference. Za domačo zasedbo je po dolgi odsotnosti - manjkal je na 23 tekmah - znova zaigral Kevin Durant in po vrnitvi na igrišče v slabih 19 minutah prispeval 17 točk.

Pri mrežicah sta bila najbolj učinkovita Kyrie Irving s 24 in LaMarcus Aldridge z 22, pri gostih pa Eric Bledsoe s 26 točkami.

V dosedanjem delu najboljša ekipa v ligi NBA iz Salt Lake Cityja je doživela drugi poraz. Po porazu v Dallasu je danes po podaljšku klonila še v Phoenixu s 113:117. Pri zasedbi iz Arizone, ki je dosegla sedmo zmago v nizu, sta blestela Devin Booker in Chris Paul. Prvi je prispeval 35, drugi pa 29 točk.

Pri gostujoči ekipi je bil izjemno razpoložen Donovan Mitchell z 41 točkami, Bojan Bogdanović je prispeval 20, Rudy Gobert pa 16 točk in 18 skokov.

Boston je po hudem boju premagal New York s 101:99. Pri keltih je blestel Jaylen Brown z 32 točkami in desetimi skoki, izkazala sta se tudi prvi zvezdnik Jayson Tatum s 25 točkami in desetimi skoki ter Marcus Smart, ki je devetim podajam dodal še 17 točk, od tega 14 v zadnji četrtini.

Pri kratkohlačnikih je bil najboljši RJ Barrett z 29 točkami, njegov met za tri točke pa je znašal 6-6. Julius Randle je dodal 22 točk in devet skokov.

Russell Westbrook je v Orlandu dosegel 20. trojni dvojček v tej sezoni. V 38 minutah je dosegel 23 točk, 15 podaj in 14 skokov, njegov Washington pa je slavil s 131:116.

Indiana je na kolena položila zadnjeuvrščeno Minnesoto s 141:137, Atlanta je na domačem parketu morala priznati premoč Memphisu, ki je slavil s 131:113, Charlotte pa je v gosteh ukanil Oklahomo City s 113:102.