1558 ogledov

Dončić pokopal San Antonio, zasluge prepustil soigralcu

luka dončić Epa
Luka Dončić je dosegel nov osebni rekord po številu doseženih točk (17) v eni četrtini.

Slovenski košarkar je kar 17 od skupno 42 točk (osebni rekord), temu je dodal še 11 skokov in 12 podaj, dosegel v prvi četrtini, kar je največ doslej, s tem pa ni samo uresničil, temveč celo presegel svoje sanje.

"Ko sem danes dremal, se mi je sanjalo, da sem v prvi četrtini dosegel 16 točk. Nato sem jih dosegel 17. Sanje se uresničijo," je povedal 20-letnik.

Luka Dončić SANJSKO Šport Dončićev zgodovinski večer v ligi NBA

Čeprav je bil z naskokom najboljši strelec ob zmagi njegovega moštva (117:110), je levji delež zaslug za uspeh pripisal Dorianu Finneyju-Smithu. Ta je pri izidu 110:107 dosegel koš iz težkega položaja in prednost Dallasa povišal na pet.

Ameriški krilni košarkar je tekmo končal z 22 točkami, petimi skoki in tremi podajami.

"Te tekme so za nas vedno nekaj posebnega. Med nami je rivalstvo. Zmagati želimo vsako tekmo. Rekel bi samo eno besedo: Dorian Finney Smith! To je to," je poudaril Dončić.

| Avtor: Epa Epa

Pomemben koš je v zaključku srečanja v svojem značilnem slogu s "step-back" trojko dosegel tudi sam, ki je pri vodstvu s 112:110 še petič zadel z razdalje in dokončno pokopal upe gostujoče ekipe. V poslednjem napadu na tekmi je prispeval še podajo Sethu Curryju, ki je postavil končnih 117:110 v korist domače ekipe.

luka dončić Večer rekordov Šport NBA se klanja Dončiću, očaran tudi LeBron: "Povedal sem vam, da je zaj***n piz**n!"