263 ogledov

Krka zapravila že dobljeno tekmo, nov poraz Olimpije

Mornar Bar : Krka Reševalni pas/Twitter
Košarkarji Krke so v 13. krogu Lige Aba izgubili z Mornarjem s 77:86 (20:21, 35:46, 63:58) medtem ko so košarkarji Petrola Olimpije izgubili s Partizanom s 66:72 (15:15, 32:33, 52:53).

Čeprav so imeli manj kot pet minut pred koncem deset točk prednosti in vse stvari pod nadzorom, so košarkarji Krke v 13. krogu Lige Aba pokleknili na gostovanju pri Mornarju. Povrh vsega so izgubili za več, kot so zmagali v Novem mestu, kar je lahko zelo pomemben dejavnik v boju za obstanek.

Potem ko so v prejšnjem krogu doma premagali aktualnega prvaka lige Aba Budućnost, so bili Novomeščani v Baru na pragu prve zmage v gosteh v tej sezoni. V 36. minuti so imeli prednost 73:63. A tu so "zmrznili"; domači so do konca tekme naredili delni izid 23:4 in v derbiju zadnjeuvrščenih ekip prišli do pete zmage v sezoni.

Krka ostaja pri štirih uspehih in ob Petrolu Olimpiji ter Zadru vstopa v 2019 iz zadnjega mesta. Do konca tekmovanja oziroma rednega dela je še devet tekem.

Krka bo v naslednjem krogu 4. januarja gostila neporaženo Crveno zvezdo.

* Dvorana Topolica, gledalcev 2500, sodniki: Vojinović (Srbija), Majkić (Slovenija), Babić (BiH).
* Mornar: Grant 2, Mićović 3 (1:2), Drenovac 11, Pavić 2 (2:2), Waller 15 (1:1), Sane 3, Vranješ 23 (3:7), Rebić 19 (11:12), Luković 8 (2:6).
* Krka: Jarc 2, Škedelj 9 (7:7), Osolnik 2, Bratož 11 (2:2), Cinac 6, Đapa 12 (3:3), Balažič 15 (2:2), Lalić 9 (3:5), Lapornik 11 (0:2).
* Prosti meti: Mornar 20:30, Krka 17:21.
* Met za tri točke: Mornar 10:24 (Vranješ 4, Rebić 2, Waller 2, Drenovac, Sane), Krka 8:27 (Đapa 3, Cinac 2, Bratož, Lapornik, Balažič).
* Osebne napake: Mornar 23, Krka 29.
* Pet osebnih: /.

Olimpija blizu, a tako daleč...

Košarkarji Petrola Olimpije so doživeli novo razočaranje. V zelo pomembni tekmi Lige Aba so pred svojimi gledalci izgubili s Partizanom s 66:72.

Za Ljubljančane je to tretji poraz v zadnjih štirih tekmah v Ligi Aba, skupno že deveti v trinajstih tekmah. Petrol Olimpija tako ostaja na repu razpredelnice in jo v preostalih devetih krogih čaka nadvse zahtevno delo.

Edo Murić Partizan Sporočilo Šport To je Edo Murić odgovoril Grobarjem, ki so ga med tekmo grdo žalili

Zaskrbljujoče je, da se rezultatska krivulja s prihodom novega trenerja, Saše Nikitovića, ni popravila. To je bila za Zmaje trinajsta tekma pod taktirko srbskega stratega oziroma v zadnjih petih tednih, Petrol Olimpija pa pod njegovim vodstvom nima niti v enem tekmovanju pozitivnega izkupička; v Ligi Aba 2-4, v Ligi prvakov 0-3, v državnem prvenstvu pa 2-2, skupno torej 4-9.

Ljubljančani so tudi tokrat praznih rok ostali v končnici. Vseh štirideset minut so držali ravnotežje in priključek, v zadnjih štirih minutah pa so gostom dovolili vodstvo 66:60, ki ga niso uspeli več ujeti. Imeli so sicer nekaj napadov za izenačenje, vendar so poskusi z velike razdalje Jana Špana (19 točk, trojke 4:11), Domna Lorbka (14 točk, trojke 3:8) in Roka Badžima (trojke 1:4) zgrešili cilj.

Petrol Olimpijo že v nedeljo, sicer v pomlajeni postavi, čaka tekma državnega prvenstva na Polzeli, v 14. krogu Lige Aba pa bo 4. januarja gostovala v Zadru.

* Dvorana Stožice, gledalcev 3000, sodniki: Dragojević (Črna gora), Špendl (Slovenija), Nikolić (Srbija).
* Petrol Olimpija: Jones 3 (1:2), Špan 19 (1:2), Šamanić 3 (1:2), Lorbek 14 (3:4), Begić 11 (5:8), Badžim 5 (2:2), Sanon 11 (2:2).
* Partizan: Paige 15 (2:2), Sy 1 (1:2), Marinković 13 (5:6), Veličković 4, Zagorac 1 (1:2), Ranfroe 11 (1:2), Janković 2 (0:2), Landale 13 (3:3), Đ. Gagić 4 (2:2), Nikolić 8 (1:2).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 15:22, Partizan 16:23.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 9:28 (Špan 4, Lorbek 3, Badžim, Sanon), Partizan 8:21 (Paige 3, Marinković 2, Renfroe 2, Nikolić).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 24, Partizan 21.
* Pet osebnih: Sanon (40.).