142 ogledov

Olympiacos dopolnil londonsko četverico

olympiacos anadolu efes evroliga
1/8
Po košarkarjih Barcelone, ki je ugnala Panathinaikos, si je zaključni turnir v Londonu v odločilni peti tekmi zagotovil tudi Olympiacos z zmago nad Anadolu Efesom.

Olympiacos si je z zmago na odločilni peti tekmi nad Anadolu Efesom priigral polfinalno vstopnico, za uvrstitev v finale se bodo Grki v Londonu pomerili z moskovskim CSKA.

Odločilno srečanje so bolje začeli Turki in ob polčasu so soigralci Saše Vujačića, ki tokrat zaradi suspenza s strani kluba ni igral, vodili za osem točk. Toda že kmalu po odmoru so domači stopili na plin in povedli, že nekaj minut pred koncem pa so si gostitelji priigrali tudi neulovljivo prednost.

Najbolj učinkovit pri domačih je bil Vasilis Spanoulis, pri gostih Jamon-Alfred Lucas.

Tudi Barcelona na Final4

Erazem Lorbek je v dresu Kataloncev k uspehu prispeval šest točk, šest skokov in dve podaji v 24 minutah. Najboljši je bil Juan Carlos Navarro s 15 točkami.

Preostala potnika na zaključni turnir sta bila znana že prej; moskovski CSKA si je vozovnico priboril s 3:1 v zmagah proti Caji Laboral, madridski Real pa je za pot na londonski zaključni turnir (od 10. do 12. maja) premagal Maccabi.