2471 ogledov

Orkan Dončić odpihnil Curryja in kolege

Luka Dončić Profimedia
Košarkarji Dallasa so visoko zmagali v San Franciscu. Golden State je klonil s 103:133.

Košarkarji Dallasa so se manj kot 24 ur po nepričakovanem porazu pri Sacramentu pomerili z neposrednim tekmecem v boju za končnico. Dvoboj proti ekipi Golden State Warriors so sicer odprli na povsem drugačen način. Če so v prvi polovici prve četrtine proti Kings dosegli le tri točke, so tokrat Mavericks proti Bojevnikom v San Franciscu le v minuti več zbrali že 25 točk. Po sedmih minutah igre se je tako po trojki Luke Dončića na semaforju izpisalo vodstvo gostov s 25:12.

Pri tem izidu je slovenski zvezdnik sedel na klop. A tudi njegov izostanek se ni poznal. Tim Hardaway Jr. je najprej zadel dve trojki, ob tretjem metu izza črte pa je bil nad njim storjen prekršek. Sledili so trije zadeti prosti meti, z devetimi zaporednimi točkami pa je Hardaway moštvo iz Teksasa popeljal do +22. Domači so bili povsem nemočni v napadu, zadnji koš v prvi četrtini so dosegli že po vsega treh minutah in 20 sekundah igre, nato pa je Dallas dosegel 25 točk v nizu in po prvi četrtini vodil s 36:12. Mavs v tej sezoni sicer še niso izgubili, ko so vodili po prvih 12 minutah (20-0).

Prednost je prvič narastla preko trideset točk po trojki Jalena Brunsona za 47:16. Gostje so povsem nadzirali potek dvoboja, ob zvoku sirene pa je za končni izid prvega polčasa poskrbel Dončić. Bilo je 62:29.

Warriors v tej sezoni še niso bili tako neuspešni po prvih dveh četrtinah, do tokratne tekme so najmanj točk dosegli v gosteh pri Torontu, ko so zbrali 35 točk. Luka je do glavnega odmora v svojo statistiko vpisal 16 točk (met iz igre 6/12), po štiri skoke in podaje ter dve ukradeni žogi.

Steph Curry, ki je v prvem polčasu zbral 12 točk, je na začetku tretje četrtine hitro zadel dve trojki in dodal še uspešen met za dve točki, vendar je bil na drugi strani še nekoliko uspešnejši slovenski zvezdnik. Ta je v nekoliko več kot treh minutah dosegel 10 točk.

Nato je pred polovico četrtine zadel koš za dve točki, ki mu je sledila še trojka za 83:48. Luka se ni ustavljal, do konca tretjega dela igre je zbral kar 39 točk, od tega kar 23 v tretji četrtini, šest skokov in osem asistenc. Ob visoki prednosti je bilo jasno, da v zadnji četrtini, ki se je začela s 103:64, Dončić ne bo več stopil na parket. Skupno je ob metu iz igre 15/23 (4/10 za tri točke) odigral 28 minut, več kot sedem manj od povprečja.

Ostalo je le še vprašanje s kolikšno razliko bodo gostje slavili. Na koncu je bilo +30 za Dallas. Curry je za domače zbral 27 točk, pri gostih so izjemnemu Slovencu s 13. točkami sledili Hardaway Jr., Nicolo Melli In Dorian Finney-Smith, ki so skupno tako izenačili točkovni dosežek Ljubljančana.

Brooklyn že izboril končnico

V končnico pa so se kot prvi na vzhodu že uvrstili Brooklyn Nets in se v drugem delu pridružili vodilni ekipi lige Utahu.

Ti so s 116:103 ugnali Toronto Raptors, ekipa okrog trenerja Stevea Nasha in z zvezdnikoma Kyriejem Irvingom in Kevinom Durantom pa je še enkrat več potrdila, da sodi med favorite za končno slavje v ligi.

"Spogledujemo se z večjimi stvarmi, lepo pa je, da smo napravili prvi korak in si že priigrali končnico," je to potrdil tudi Nash.

Durant je tokrat dosegel 17 točk in 10 skokov, Irving devet točk, z 22 koši pa je izstopal Jeff Green. Pri poražencih je 24 točk vpisal Kyle Lowry.