17 ogledov

Potočnik premagal bivše moštvo

slovenska košarkarska reprezentanca Anže Petkovšek
Košarkarji Elektre so vknjižili tretjo zmago v ligi Telemach, tako da še naprej ostajajo vodilna ekipa lige. Povsem nasprotno kot LTH Casting Mercator, ki je po tretjem porazu ostal prikovan na dno.

Ločani so se odlično upirali favoriziranim gostom iz Šoštanja, ki so tekmo sebi v prid odločili šele v zadnjih treh minutah. Dve trojki Tadeja Horvata in Sanela Bajramliča sta bili ključni, saj domači branilec Vladimir Mihailovič (21 točk, trojke 4:4) sam ni mogel vrniti svoje ekipe v igro.

Začetek tekme je pripadel gostom, toda ko so domači igralci pod vodstvom Luke Bassina zaigrali agresivneje v obrambi, se je položaj na semaforju drastično spremenil. Zgolj devet točk Elektre v drugih desetih minutah je pomenilo vodstvo LTH Castingsa Mercatorja z 32:25 ob odmoru. Nekaj točk naskoka so domači ohranili vse do rezultata 61:61 v 36. minuti. Mihailovič je nato sicer še zadel trojko za 65:69, vendar je imel gostujoči strateg Gašper Potočnik dovolj preverjenih in razpoloženih igralcev, da se je tekma razpletla po pričakovanjih.

Ločani bodo prvo zmago v novi sezoni lige Telemach poskušali doseči prihodnjo soboto v gosteh na Polzeli, Elektro pa že v sredo, 2. novembra, čaka derbi s Heliosom za ubranitev stoodstotnega izkupička.