264 ogledov

Prvi finalist v tretji četrtini tekmecu dovolil le dve točki

Aleksandar Vezenkov Profimedia
Košarkarji iz Pireja prvi finalisti v Kaunasu.

Košarkarji Olympiacosa iz Pireja so se uvrstili v veliki finale zaključnega turnirja evrolige v Kaunasu, potem ko so na prvi polfinalni tekmi premagali Monaco s 76:62 (14:20, 29:41, 56:43). V nedeljskem finalu se bodo pomerili z zmagovalcem španskega obračuna med Realom in Barcelono.

Košarkarji iz Pireja so se po zmagi nad tekmeci iz kneževine devetič uvrstili v veliki finale najbolj imenitnega klubskega tekmovanja na stari celini. V sezonah 1996/97, 2011/12 in 2012/13 so pobrali smetano na zaključnih turnirjih, v sezonah 1993/94, 1994/95, 2009/10, 2014/15 in 2016/17 pa bili osmoljenci finalnih tekem.

Izbranci srbskega strokovnjaka Saše Obradovića na klopi Monaca so sijajno odprli obračun v drugem največjem litovskem mestu. Že v prvi četrtini so povedli za sedem točk (15:8, 18:11), a so jih Pirejčani v 13. minuti ujeli in izenačili na 22:22.

Monačani so v zadnjem delu prve polovice tekme znova zaigrali sijajno in "stisnili v kot" imenitne tekmece ter se na veliki odmor odpravili z vodstvom 12 točk (41:29).

A Grki so v drugem polčasu hitro pokazali mišice. Tretjo četrtino so dobili kar s 27:2 in povedli s 56:43, visoke prednosti pa niso več izpustili iz svojih rok. V zadnjih desetih minutah so imeli popoln nadzor nad tekmeci, ki so se v svoji drugi sezoni med elito prebili do zaključnega turnirja.

Pri Olympiacosu sta bila na prvi polfinalni tekmi najbolj učinkovita Saša Vezenkov, sicer najkoristnejši igralec Evrolige, z 19 in Kostas Papanikolau s 15 točkami, pri Monacu pa Mike James in Elie Okobo. Oba sta dosegla po 17 točk.