638 ogledov

Razpoloženi Dragić do strelskega izkupička sezone

Goran Dragić Profimedia
Rezervist Chicago Bulls Goran Dragić je s 15 točkami pripomogel k zmagi njegovega moštva nad Brooklyn Nets.

Slovenski košarkar Goran Dragić se je ponoči s Chicago Bulls veselil gostujoče zmage proti Brooklyn Nets v severnoameriški ligi NBA. Šestintridesetletni Ljubljančan je ob zmagi s 108:99 dosegel 15 točk.

Dragić je v igro vstopil z rezervne klopi, na parketu prebil 19:30 minute, v statistiko pa poleg 15 točk vpisal še po dva skoka in podaji ter blokado. Iz igre je zadel štiri od osmih metov, posebej natančen je bil pri metih za tri točke (4:6).

Chicago je do zmage popeljal predvsem Zach LaVine, ki je 20 od 29 točk dosegel v zadnji četrtini. Mejo 20 točk je presegel še DeMar DeRozan (20). Za mrežice je Kevin Durant dosegel 32 točk, manjkal pa je prispevek Kyrieja Irvinga, ki je v 33 minutah dosegel vsega štiri točke (2:12 iz igre).

"Vsi igramo agresivno, včasih pa še kdo najde prave ritem. To je vse, kar si želim na parketu," je dejal LaVine, ki se še naprej bori z bolečinami v kolenu po poletni operaciji. "To je moja peta tekma po posegu. Vsako tekmo se počutim bolje in prihajam v ritem," je še dodal junak dvoboja.

Za bike je bila to četrta zmaga po osmih odigranih tekmah, s čimer zasedajo sedmo mesto vzhodne konference. Brooklyn, ki se je dan prej razšel s trenerjem Stevom Nashom, pa je z dvema zmagama in šestimi porazi pri dnu lestvice.

Ponoči so bile odigrane še tri tekme. Prvaki Golden State Warriors nestrpno iščejo zmagovito formulo. Tokrat jih je s 116:109 premagalo moštvo Miami Heat. Bojevnikom ni pomagal niti trojni dvojček Stephena Curryja, ki je dvoboj končal s 23 točkami, 13 skoki in 13 podajami.

Pri Miamiju se je s 24 točkami izkazal Max Strus, Jimmy Butler je dodal eno manj. Vročica je večji del dvoboja igrala brez Tylerja Herra, ki ga je Moses Moody s prstom zadel v oko. Moštvo s Floride sicer zaseda šele 12. mesto vzhodne konference z razmerjem zmag in porazov 3-5.

Na vrhu zahodne konference pa so Phoenix Suns. Ti so v domači dvorani zabeležili šesto zmago, imajo le en poraz. Tokrat so za peto zaporedno slavje ugnali moštvo Minnesota Timberwolves s 116:107. Cameron Johnson je za sonca dosegel 29 točk, Chris Paul pa je 15 točkam dodal 12 podaj. Pri gostih sta Anthony Edwards in Karl-Anthony Towns (10 skokov) v statistiko vpisala po 24 točk.

Presenetljivo dobro na zahodu kaže košarkarjem Oklahoma City Thunder, saj so dobili četrto tekmo v sezoni. Tudi tokrat je bil ob zmagi s 116:108 proti Orlando Magic prvi strelec Shai Gilgeous-Alexander s 34 točkami. Pri poražencih je Wendell Carter dosegel 30 točk in pobral še 12 skokov.