324 ogledov

Real kljub skromnemu Dončiću z zmago iz Aten

Pao Real Real je uspel priti do zmage v Atenah.
V elitnem evropskem košarkarskem tekmovanju sta bili v četrtek odigrani drugi tekmi v dveh četrtfinalnih serijah.

Real Madrid je po katastrofalnem porazu na prvi tekmi v drugo strnil vrste in uspel slaviti na parketu Panathinaikosa (82:89). Naslednji dve tekmi serije bosta odigrani v Madridu, tako da ima moštvo Luke Dončića in Anthonyja Randolpha priložnost, da se z dvema zmagama pred svojimi navijači uvrsti na zaključni turnir.

Srečanje so bolje odprli Grki in prednost zadržali vse do polčasa. Ključni preobrat se je zgodil v tretji četrtini, ko so gostje prešli v vodstvo, nato pa v zadnjih minutah odbijali številne nalete "deteljic".

Pri domačih je strelsko izstopal Mike James, dosegel je 20 točk in šest asistenc. Za Real sta bila najbolj učinkovita Felipe Reyes in Jaycee Carroll z 18 oziroma 17 točkami. Luka Dončić je vpisal osem točk (vse je dosegel s črte prostih metov), pet skokov in štiri asistence v 26 minutah, v zaključku tekme se je izkazal s pomembno ukradeno žogo. Anthony Randolph je v osmih minutah zbral štiri točke in pet skokov.

luka dončić Po debaklu Šport Dončić: Tako razočaran, da mu je vseeno za MVP

V moskovskem obračunu je CSKA doma porazil Himki (89:84) in je tako le še zmago oddaljen od zaključnega turnirja četverice v Beogradu. Tako kot na prvem srečanju so gostje tudi tokrat nudili čvrst odpor, klonili pa šele v sami končnici.

Za zmagovalce je Sergio Rodríguez zbral 26 točk, 19 jih je dodal Cory Higgins. Za poražence je Anthony Gill zbral 24 točk, Aleksej Šved je ob 12 točkah podelil sedem asistenc.