8 ogledov

Rekord: 25 točk Gorana Dragića

houston rockets dallas goran dragić EPA
Nadaljujejo se fantastične igre Gorana Dragića. Ljubjanska Raketa je s Houstonom poletela nad Memphis ob rekordnem strelskem večeru - 25 točk. Eno od njegovih čarobnih akcij si lahko ogledate v videu - kako je povzročil vrtoglavico Miku Conleyju.

Ekipa Houston Rockets je v severnoameriški košarkarski ligi doma premagala Memphis Grizzlies z 98:89, Goran Dragić pa je v 34 minutah in 16 sekundah v prvi peterki gostiteljev s 25 točkami dosegel rekord sezone in bil prvi strelec tekme, zbral pa je še sedem podaj in tri 3 skoke. TUKAJLE najdete še njegovo zadeto trojko po domiselni ukani.

Niz tekem, ko je dosegel dvojne številke pri točkah, je Ljubljančan podaljšal že na 14, kar je rekord njegove kariere. Courtney Lee je dodal 17 točk, Marcus Camby pa 16 skokov in 6 blokad za 12. zaporedno zmago Houstona nad Memhisom, ki pri Raketah ni slavil že od aprila 2006.

Zmagala je tudi ekipa drugega slovenskega košarkarja Bena Udriha. Udrih sicer ni zaigral v začetni postavi ekipe Milwaukee Bucks, ki je v gosteh kar s 121:84 premagala Cleveland Cavaliers, je pa v 25 minutah in 16 sekundah vpisal sedem točk, deset podaj ter tri skoke ter bil eden izmed ključnih mož zmagovalcev.