126 ogledov

Slab dan za losangeleško košarko

Russell Westbrook Profimedia
V noči na ponedeljek sta bili v košarkarski ligi NBA poraženi obe ekipi iz mesta angelov.

Na gostovanju v Los Angelesu zablestel Donovan Mitchell, ki se je vrnil po poškodbi in dosegel 33 točk ter popeljal Cleveland Cavaliers do prepričljive zmage s 114:100 nad nekdanjim zvezdnikom Cavaliers LeBronom Jamesom in Los Angeles Lakers.

Darius Garland je dodal 24 točk. Konjeniki so zmagali še osmič po vrsti ter so v razvrstitvi vzhodne konference slabši le od še neporaženega Milwaukeeja.

Goran Dragić Sovraštvo Šport V Torontu niso pozabili. Tako so sprejeli Dragića, ta odličen

Cleveland je bil boljši le leta 2017, ko je imel niz kar 13 zmag, takrat je bil del ekipe še James, ki je tokrat proti svojemu nekdanjemu klubu dosegel 27 točk. Anthony Davis je zbral 12 skokov in 19 točk, a mu je žoga šla le enkrat v koš v zadnjih dveh četrtinah. Pred odmorom so domači vodili s prednostjo kar 12 točk.

"Zdelo se je, da je ves naš duh zapustil dvorano. In prav to je nekaj, na čemer bomo morali delati, vrniti zmagovalni duh," je dejal trener jezernikov Darvin Ham.

"Kar smo videli v prvem polčasu, tako želimo igrati, dejansko smo vodili do polčasa. In potem, v drugem polčasu, smo spet grešili odprte mete, pripetile so se nam izgubljene žoge in smo popustili. Tekmeci pa so samo stopnjevali ritem iger. Gre za izjemno nadarjeno ekipo z izjemno nadarjenimi igralci," je tekmeca pohvalil trener jezernikov. Russell Westbrook je dosegel 19 točk in deset asistenc, a je imel tudi sedem izgubljenih žog.

Paul George | Avtor: Profimedia Profimedia

Izgubili sta obe košarkarski ekipi, ki domujeta v zdajšnji Crypto.com Areni, prejšnjem Staples Centru. Clippers so že v ponedeljek po lokalnem času morali priznati premoč Utah Jazz, ki so slavili s 110:102. Paul George je dosegel 34 točk in tretjič v zadnjih štirih tekmah presegel mejnik 30 točk, kar pa vseeno ni bilo dovolj za četrto zaporedno zmago Clippers.

"Zabavno je, kako smo kljub težavam znali poiskati način, ki nas je popeljal do zmage," je dejal vodja strokovnega štaba Utaha Will Hardy, sicer novinec med trenerji. "Zelo sem ponosen na ekipo, ki ji je uspelo premagati 20 izgubljenih žog."

Zasedba Memphis Grizzlies je bila boljša od Washington Wizards s 103:97. Prestolniki so bili brez prvega strelca Bradleyja Beala zaradi upoštevanja protokola proti okužbam z novim koronavirusom.