2698 ogledov

Dončić spet kot z drugega planeta, boleč poraz Dragića

Luka Dončić Reševalni pas/Twitter
V ligi NBA sta bila v noči na sredo aktivna oba slovenska košarkarja.

Dallas Mavericks so na domačem parketu klonili proti Sacramento Kings (121:125) v dvoboju ekip, ki nimata več možnosti za končnico. Luka Dončić je bil najboljši v vrstah poražencev, v 36 minutah je zbral 28 točk (9/20 iz igre; 0/9 za tri), 12 skokov in 12 asistenc. Prišel je do svojega sedmega trojnega dvojčka v karieri, drugega zaporednega.

Kralji so do odločilne prednosti prišli v zadnji četrtini, glavni akter zmage je bil DeAaron Fox, na koncu je dosegel 23 točk ob osmih asistencah. Kar šest igralcev gostov je zbralo vsaj 14 točk. Za Teličke je ob Dončiću statistiko polnil Dwight Powell z 21 točkami in 13 skoki.

V noči na petek se bosta Goran Dragić in Luka Dončić pomerila med seboj, na sporedu bo namreč srečanje Miami Heat - Dallas Mavericks (prenos na SK1 on 00:30).

trae young luka dončić NBA zvezdniki Šport "Trae Young je novinec leta"

Dončić je še enkrat več pokazal nekaj mojstrskih potez, čeprav mu met z razdalje tokrat ni stekel. Ob že omenjeni statistiki je Dončić ukradel eno žoo in izgubil štiri, zadel je kar deset od enajstih prostih metov.

Jusuf Nurkić poškodba Video Šport Sodnik brcnil v groteskno zlomljeno nogo

Miami Heat Magic | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

Zelo pomembno srečanje v boju za play-off je igral Goran Dragić in z Miami Heat v domači dvorani doživel boleč poraz proti sosedom Orlando Magic (99:104). Miami je sedaj na devetem mestu Vzhoda s 36 zmagami, Orlando je osmi z eno več. Ekipe v srednjem delu vzhodne lestvice so sila izenačene: šesti Brooklyn Nets ima 38 zmag, deseti Charlotte Hornets le tri manj.

Dragić je proti Čarovniji na parketu preživel 26 minut, dosegel dve točki (1/6 iz igre; 0/2 za tri), podelil tri podaje in izgubil dve žogi. Prvi strelec Vročice je bil Dion Waiters s 26 točkami, Dwyane Wade je zbral 22 točk ter po sedem skokov in asistenc. Prvo ime Orlanda, ki je do preobrata prišel v tretji četrtini, je bil Nikola Vučević s 24 točkami in 13 skoki.