3395 ogledov

Dončić s predstavo za anale gospodaril v domu prvakov, Golden State "zmrznil" na minus 35!

Luka Dončić DeMarcus Cousins Reševalni pas/Twitter
Luka Dončić in Goran Dragić sta lahko zelo zadovoljna z opravljenim na tekmah v Oaklandu oziroma Washingtonu.

Slovenski zvezdnik Luka Dončić je še enkrat več pokazal svoje mojstrstvo, in to v domovanju aktualnih prvakov lige NBA - Golden State Warriors.

Dallas Mavericks so na na gostovanju pri moštvu, ki je naslov osvojilo trikrat v zadnjih štirih letih, prišli do presenetljivo visoke zmage (91:126) in prekinili niz treh zaporednih porazov.

Dončić je na klop dokončno sedel že pred koncem tretje četrtine, ko je Dallas vodil za 38 točk. Na parketu je preživel zgolj 27 minut, kljub temu pa prišel do svojega šestega trojnega dvojčka v NBA s 23 točkami (iz igre 6/14, za tri 4/11), 11 skoki in 10 asistencami. Imel je še tri ukradene in štiri izgubljene žoge.

Tekma se je začela povsem po notah Teličkov, ti so po prvi četrtini vodili za 15 točk ob izjemnem metu iz igre. Dončić je zadel svoje prve tri mete, od tega dve trojki, in prvi del igre končal z 11 točkami, sedmimi skoki in petimi asistencami. Nadaljevanje ni prineslo sprememb in Golden State, ki je zaigral brez Stephena Curryja, je postopoma padel v nedosegljiv zaostanek.

Odličen večer je imel tudi izkušeni Dirk Nowitzki, Nemec je za Dallas zbral 21 točk in postavil osebni rekord sezone, dodal je še pet skokov. Pri domačih je Kevin Durant dosegel 25 točk, 19 pa DeMarcus Cousins.

"Mislim, da smo, preprosto, igrali kot ekipa. zadeli smo pomembne mete in jih nismo izsiljevali. Igrali smo tudi dobro v obrambi, zaustavljali smo jih v pomembnih trenutkih in so morali metati iz slabih položajev," je dvoboj strnil Dončić. Dallas je zadnjič slavil v Oaklandu 12. aprila 2012 ter je v tem času vpisal dvanajst zaporednih porazov.

luka dončić Težak večer Šport Dončić se je posul s pepelom, rival mu je stopil v bran goran dragić miami heat Kot zakleta Šport Dragićeva žoga ni hotela skozi obroč

Goran Dragić | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

Miami Heat so na gostovanju pri Washington Wizards prišli do sila pomembne zmage (108:113) v boju za končnico. Vročica ima pred najbližjimi zasledovalci, in obenem najbližjimi sosedi iz vrst Orlando Magic, eno zmago prednosti, do konca pa bosta obe ekipi odigrali še devet srečanj.

Dragić je v ameriški prestolnici na parketu preživel 29 minut in dosegel devet točk (iz igre 3/9), skok in dve asistenci. Spet je blestel veteran Dwyane Wade z 20 točkami in šestimi skoki, 19 točk je dodal Dion Waiters, 18 pa Josh Richardson. Pri poražencih je bil najbolj učinkovit Jeff Green s 25 točkami.

Obračun je bil izenačen vse do zadnje četrtine, ko so gostje pobegnili Čarovnikom in nato uspeli ubraniti prednost. Miami ima na kontu 36 zmag in 37 porazov.