1116 ogledov

Tako sta se vrnila Dončić in Dragić

Luka Dončić Profimedia
Košarkarji Dallasa so v gosteh premagali Oklahomo s 127:106. Po dolgem času je slavil tudi Miami.

Luka Dončić se je po dveh izpuščenih tekmah, obe so Mavericks izgubili, vrnil v ekipo Dallasa. Ta je tokrat gostoval pri moštvu Oklahoma City Thunder, pri slednjem je manjkal Shai Gilgeous-Alexander.

Brez svojega prvega moža je Thunder hitro zaostal. Sredi prve četrtine je predvsem po zaslugi Kristapsa Porzingisa gostom tako uspel delni izid 13:2, po njem so košarkarji iz Teksasa že povedli s 23:11. Latvijec je v prvih devetih minutah tekme zbral 12 točk in pet skokov.

Precej bolj rezerviran je bil v prvi četrtini slovenski zvezdnik. Ta je z zvokom sirene postavil končni izid prvih 12 minut, po prodoru pod koš je zadel za 33:24. Luka je ob metu iz igre 2/5 dosegel štiri točke, k temu pa dodal še po en skok in podajo. Dallas v tej sezoni še ni izgubil, ko je vodil po prvi četrtini.

Gostitelji so potrebovali le štiri minute, da so se povsem vrnili v igro. Razigran je bil najmlajši igralec v ligi, po trojki 19-letnega Srba Alekseja Pokuševskega se je na semaforju tako izpisal rezultat 41:41. Od osmih točk Dallasa jih je v tem obdobju sicer šest dosegel Dončić. Po minuti odmora je Slovenec zadel še enkrat in bil pri ducat točkah, nato je sedel na klop.

Ob njegovi odsotnosti je prednost Dallasa znova narastla na +12. Luka je odigral le še zadnji dve minuti v prvem polčasu, v zadnjem pravem napadu gostov v drugi četrtini je bil natatnčen izza črte za tri točke. Na drugi strani sta sledila dva prosta meta za zaostanek domačih s 63:71 ob glavnem odmoru. Dončić je bil s 15 točkami drugi strelec gostov, točko več je zbral Porzingis, točko manj pa Tim Hardaway Jr.

Luka je na začetku tretje četrtine zadel še svojo tretjo in četrto trojko, za ta dosežek je do takrat potreboval sedem metov (57,1%), razlika pa se je kmalu ustalila pri več kot desetih točkah.

Štiri minute pred koncem četrine je Dončića, ki je vmes prišel do 23 doseženih točk, zamenjal Italijan Nicolo Melli. Ta je tako po menjavi z New Orleans Pelicans prvič zaigral v dresu Dallasa. Njegov prvi koš za Mavericks je sledil v zadnji sekundi četrtine, ko je zadel za 100:83.

Začetek zadnje četrtine je povsem pripadel gostom, prednost je hitro narastla na 25 točk razlike. Kmalu zatem je Slovenec še zadnjič sedel na klop, dvoboj je bil pravzaprav že odločen, ostalo je le vprašanje končne razlike. Luka je zbral 25 točk, tri skoke, sedem asistenc in dve ukradeni žogi. S Porzingisom (20 točk) sta ob zanesljivi zmagi odigrala 27 minut in pol, kar je precej manj od povprečja. Pri domačih je Pokuševski zbral 21 točk.

Vrnitev Gogija, konec niza Miamija

Pri Miamiju se je v kader po težavah s hrbtom naposled vrnil tudi Goran Dragić. Ta je proti New York Knicks tekmo začel v prvi peterki, s soigralci je ob polčasu še zaostajal, nato pa so bili košarkarji s Floride precej boljši tekmec v tretji četrtini. To so dobili s kar 39:21, pred zadnjo četrtino pa so vodili za 11 točk.

Goran Dragić | Avtor: Profimedia Profimedia

V zadnjem delu igre so se Newyorčani še najbolj približali pri rezultatu 78:86, a prave priložnosti za preobrat jim košarkarji s Floride niso pustili. Dvoboj se je končal z 98:88 v korist Vročice, ki je tako prekinila niz šestih porazov.

Po daljši odsotnosti je Erik Spoelstra Dragiću namenil nekaj več kot 24 minut. Ob metu iz igre 2/6 je nekdanji kapetan slovenske izbrane vrste zbral štiri točke, pet ulovljenih žog in dve podaji. Jimmy Butler je zbral 27 točk, Bam Adebayo pa 20 točk in 18 skokov, od tega je ulovil kar osem žog v napadu.