101 ogledov

Trail Blazersi šokirali Lakerse s povratkom v zadnji minuti

Profimedia
Košarkarji Portlanda so v manj kot dveh minutah nadoknadili sedem točk zaostanka in Lakersom prizadejali še tretji zaporedni poraz v novi sezoni.

Košarkarji Los Angeles Lakers so izgubili tudi tretjo tekmo v novi sezoni lige NBA. Proti Portland Trail Blazers so pred domačimi navijači klonili s 104:106, čeprav so imeli manj kot dve minuti pred koncem še sedem točk prednosti.

Superzvezdnik jezernikov LeBron James je zamudil priložnost za izenačenje in podaljšek ob pisku sirene, ko je zgrešil met. Pri gostih je Damien Lillard dosegel 41 točk in bil najboljši strelec tekme.

"Ena naših največjih prednosti v teh prvih treh tekmah sezone je bila to, da smo se držali tega, kar smo se dogovorili, da smo pokazali veliko odpornosti in si med seboj zaupali," je po zmagi dejal Lillard.

"V vsaki četrtini tekme smo imeli nekaj napačne komunikacije. Mislim, da smo se v zadnjih nekaj minutah znova sprostili in pokazali nekaj zaupanja drug drugemu. Uspelo nam je zadržati žogo," je dodal prvi strelec tekme.

Damian Lillard | Avtor: Profimedia Profimedia

LA Lakers so ena od le šestih ekip v novi sezoni lige NBA, ki so izgubile prve tri tekme sezone. Med njimi so še Oklahoma City Thunder, ki je s 106:116 klonila proti Minnesota Timberwolves, Sacramento Kings so s 125:130 izgubili proti branilcem naslova Golden State Warriors, pa tudi Houston Rockets, Orlando Magic in Philadelphia 76ers, ki tokrat niso igrali.

Košarkarji Golden Stata so na krilih Stephena Curryja in njegovih 33 točk porazili Sacramento, ki je še brez zmage. Andrew Wiggins in rezervist Jordan Poole sta vsak k zmagi dodala po 24 točk.

Cleveland in Utah sta prišla do zmag po podaljšku; konjeniki so bili s 117:107 boljši od Washington Wizards, jazzerji pa so do tretje zmage v sezoni prišli s 122:121 nad New Orleans Pelicans.

Junak večera je bil Kelly Olynyk, ki je 3,1 sekunde pred koncem podaljška zadel za zmago Utaha, potem ko je pri pelikanih C.J. McCollum zgrešil ob pisku sirene. Prvi strelec jazzerjev je bil Lauri Markkanen z 31 točkami in 12 skoki.

Devin Booker je s 35 točkami vodil Phoenix do zmage v gosteh s 112:95 pri Los Angeles Clippers.