Union Olimpija prekinila niz porazov

(Union Olimpija : Szolnoki Olaj)
1/9
ABA
Košarkarji Uniona Olimpije so v 8. kolu lige Aba premagali madžarski Szolnoki Olaj s 83:63 (21:23, 38:34, 63:50). Pred tisočglavo množičo je pri Ljubljančanih s 24 točkami blestel Aron Baynes, pri gostih pa se je razigral Márton Báder, ki je dosegel 15 točk. Krka do zmage že v soboto.

Košarkarji Uniona Olimpije so prekinili niz porazov. Po sedmih tekmah in 27 dneh brez zmage so v Stožicah premagali zadnjeuvrščeno ekipo v ligi Aba, madžarski Szolnoki Olaj.

Zmaga zeleno-belih pa še zdaleč ni bila lahka, saj so gostje večji del prvega polčasa gospodarili na parketu in si nabrali tudi že deset točk prednosti. A prav tu, v 16. minuti pri izidu 33:23, se je končal pohod Madžarov po Stožicah. Union Olimpija, ki je do tedaj katastrofalno igrala v napadu, nič bolje pa v obrambi, je zaigrala agresivneje, hitreje, predvsem pa bolj natančno v napadu in vse skupaj se je hitro odrazilo na semaforju. Z delnim izidom 12:0 je prešla v vodstvo, ki ga nato ni več izpustila iz rok.

Vprašanje zmagovalca je bilo dokončno rešeno v uvodnih minutah nadaljevanja, ko so varovanci Saša Filipovskega vodstvo povišali na 57:38. Tako so med 16. in 26. minuto naredili delni izid 34:5. Kandidaturo za igralca kroga je napovedal Aron Baynes, ki zbral 24 točk, 6 skokov, 2 podaji in prišel do statističnega indeksa 28. Dino Murić je dodal 14 točk, dvomestno število točk pa je imel tudi Sasu Salin (10). Union Olimpija bo tudi naslednji dve tekmi igrala v Stožicah; v četrtek proti Cantuju in v ponedeljek, 19. novembra, proti Partizanu.