2478 ogledov

Vrnitev zveri, ki sliši na ime Dončić

Luka Dončić Reševalni pas/Twitter
Luka Dončić se je hitro vrnil na stara pota. Ob zmagi s 102:98 se je približal trojnemu dvojčku.

Luka Dončić je znova zaigral za Dallas po štirih tekmah premora zaradi poškodbe desnega gležnja, ob njegovi odsotnosti so njegovi soigralci prišli do dveh zmag in dveh porazov na zahtevnih gostovanjih pri Milwaukeeju, Bostonu, Torontu in Philadelphiji.

Mladi slovenski zvezdnik je v prvi četrtini domače tekme proti San Antoniu odigral nekaj manj kot 11 minut, ob tem pa v svojo statistiko vpisal 10 točk in dve ulovljeni žogi. Svojo ekipo je popeljal do prednosti z 20:15, v dobri minuti od njegovega odhoda s parketa do zaključka četrtine pa je Ostrogam uspel delni izid 9:0 za vodstvo s štirimi točkami naskoka.

"Luka je zver," je takoj po prvi četrtini igro Slovenca pokomentiral sloviti trener San Antonia Gregg Popovich. Dončiću se je dvotedenska odsotnost sicer poznala predvsem pri vodenju napadov, izgubil je tri žoge.

Dallas je drugo četrtino odprl s petimi zaporednimi točkami, še po dveh koših Delona Wrighta pa so gostitelji tekmece iz Teksasa prisilili v minuto odmora (29:26). Dončić se je na parket vrnil na polovici četrtine pri prednosti dveh točk, v naslednjih šestih minutah pa je zadel met za tri točke, soigralcem pa podelil kar pet asistenc.

V zadnji sekundi prvega polčasa je podal tudi Kristapsu Pozingisu, ki je s trojko poskrbel za 52:47. Ob polčasu se je Dončić ustavil pri 13 točkah, treh skokih, petih podajah in ukradeni žogi.

Tretji del igre je bil znova dolgo izenačen, Dallas pa se je naposled oddaljil ob koncu četrtine, ko sta najprej meta za tri točke zadela Tim Hardaway Jr. in Maxi Kleber, pri obeh je asistiral Dončić, Slovenec pa je nato zadel še za 76:64. Ljubljančan je v zadnji minuti znova sedel na klop. Ponovila se je zgodba iz prve četrtine, tokrat je domače vodstvo z dvema zaporednima trojkama presekal veteran Rudy Gay.

V zadnjo četrtino se je tako vstopilo z izidom 79:74. Prednost domačih se je hitro stopila na tri točke, a je nato Porzingis odgovoril z dvema trojkama, po uspešnem metu za tri točke Doriana Finney-Smitha pa je Dallas znova prišel do dvoštevilčnega naskoka (94:83). 'Veselici' sta se pridružila še Jalen Brunson in Wright, Mavericks pa so v prvi polovici zadnje četrtine zadeli sedem od devetih poizkusov za tri točke (100:85).

Luka se je v igro vrnil štiri minute in pol pred zadnjim piskom sirene in hitro poskrbel za +17, to so bile sicer zadnje točke Dallasa na tekmi. Slabi dve minuti pred koncem je bil na semaforju izpisan rezultat 102:92, v zadnji minuti pa so gostje prišli celo le do štirih točk zaostanka, za kaj več pa jim je zmanjkalo časa.

"Bil sem zelo utrujen, pozna se, če izpustiš štiri tekme. A pomembna je le zmaga," je po koncu tekme dejal Dončić, ki je zbral 24 točk, 10 skokov, 8 asistenc.