53 ogledov

Že 20. poraz Knicksov, Bojevniki zasenčili Sonca

Udrih New York Knicks San Antonio Spurs Reuters
Tako Beno Udrih kot Goran Dragić sta z New York Knicks oz. Phoenix Suns zabeležila poraz. Kratkohlačnike so ugnali Raptorji (83:95), Sonca pa Bojevniki (115:86). Klonili so tudi Miami Heat in Los Angeles Lakers.

V košarkarski ligi NBA sta ponoči nastopila oba Slovenca. Beno Udrih je z New Yorkom v domači dvorani doživel poraz proti Torontu s 83:95, a je slovenski košarkar igral zelo dobro. Dosegel je 15 točk in 10 podaj, v statistiko pa je vpisal še po štiri skoke in ukradene žoge. V 38 minutah je napravil tudi šest osebnih napak.

New York je v uvodnih sekundah drugega dela po uspešnih prostih metih Udriha povedel z 51:40 in imel pet točk prednosti tudi pred zadnjo četrtino. Ta pa je v celoti pripadla gostom, vodilni ekipi divizije, saj so jo dobili kar z 29:12. Pri New Yorku je 18 točk in 12 skokov dosegel Andrea Bargnani, točko manj je zabeležil J. R. Smith. Pri Kanadčanih je bil s 25 točkami najbolj razpoložen DeMar DeRozan. Za New York je bil to že 20. poraz v 29. nastopu v sezoni in Udrih s soigralci počasi nujno potrebuje zmage, če še želi v končnico.

"Razočarani smo, saj smo velik del tekme nadzirali dogajanje na parketu. V zadnjem delu smo nato popustili in tekmecem dovolili, da so naredili veliko razliko," je po tekmi priznal center Tyson Chandler.

Dragić skromen pri Bojevnikih

Visok poraz je s Phoenixom pri Golden Statu v Oaklandu zabeležil Goran Dragić. Gostitelji so se veselili zmage s 115:86, Dragić pa je dosegel zanj skromnih osem točk, trikrat je uspešno skočil pod obročema, nasprotniku ukradel dve žogi in zabeležil še eno podajo. Tekma je bila zanimiva do sredine drugega dela, ko so gostje iz Arizone pri izidu 34:32 še držali stik z domačimi. Do polčasa je prednost narasla na 59:40 in v drugem polčasu presegla 20 točk, Phoenix pa je v 28. tekmi doživel 11. poraz in je v zahodni konferenci na šestem mestu. Pri Phoenixu je bil z 11 koši najbolj učinkovit P.J. Tucker, pri zmagovalcih pa Klay Thompson z z 21 točkami. Blestel je tudi Stephen Curry s 16 podajami, 13 skoki in 14 točkami.

Tudi brez Westbrooka gre

Svojo 24. zmago je dosegla Oklahoma in se na vodilnem mestu lige pridružila Portlandu. V Oklahoma Cityju je Kevin Durant za zmago s 89:85 proti Charlottu z 89:85 samo v zadnji četrtini dosegel 14 točk, skupaj pa 34, čemur je dodal še 12 skokov. Ne gre spregledati, da je pri zmagovalcih spet manjkal Russell Westbrook, ki je moral po aprilu že tretjič na artroskopijo desnega kolena. Tekmo je odločil Durant. Izid je bil še pet minut pred koncem le 76:84 za gostitelje, predvsem po Durantovi zaslugi pa je prednost gostiteljev narasla na 86:78.