Zmaji dobro začeli, a slabo končali

krka radnički zoran dragić
1/5
ABA
Košarkarji Krke so v 25. kolu lige Aba doma premagali Radnički s 73:69. Zoran Dragić igra v odlični formi - tako kot njegov brat Goran onstran Atlantika. Porazi Heliosa, Zlatoroga in tudi Union Olimpije, ki je klonila na gostovanju pri Hemofarmu.

Košarkarji Hemofarma se še naprej izogibajo zadnjemu mestu na lestvici, tokrat pa so skalp vzeli precej bolje rangirani Unionu Olimpiji. Srbski košarkarji so dobro odpravili težave, ki jih je pod košem povzročil odhod Ivana Maraše, saj so svojo priložnost dobili mladi košarkarji, željni dokazovanja. Na drugi strani so imeli košarkarji Uniona Olimpije lepe spomine na jesenski dvoboj s Hemofarmom, saj so prav z njim prekinili niz štirih porazov v ligi Aba, s katerim so se tudi začele turbulence v klubu. Hemofarm je lahko igral neobremenjeno in je svojo priložnost tudi izkoristil, čeprav se je v ljubljansko ekipo po bolezni vrnil Željko Zagorac.

Varovanci trenerja Saše Filipovskega so korak s srbsko ekipo držali le v prvi četrtini, že ob polčasu pa so pobudo prevzeli domači košarkarji. Blesteli so predvsem Mladen Jeremić, Mladen Pantić in Đorđe Gagić. Jeremić je tekmo končal z 21 točkami in ob tem dosegel tudi štiri trojke. Čeprav so Ljubljančani bolje metali izza črte 6,25, pa so v drugih prvinah igre prednjačili gostitelji. V vrsti ljubljanskega kluba je bil s 15 točkami najboljši Vladimir Dašič.

"Čestitke Hemofarmu za zasluženo zmago. Nismo odigrali, kakor smo se dogovorili pred tekmo. Tudi ko smo vodili za 12 točk. Košarka brez obrambe vedno prinese kazen! Slabo smo krili centre in Jeremića, ki se je razigral. Za nas je ta poraz boleča šola. Odnos do igre in koncentracija sta bila danes pod vsako kritiko," je po tekmi povedal trener Uniona Olimpije Sašo Filipovski.

Krka ne da Leona Štuklja

Čeprav ekipa Radničkega velja za zelo neugodnega gosta, saj je do te tekme slavila kar šestkrat na 11 gostujočih obračunih, pa to v zadnjem obdobju prerojene Krke ni prestrašilo. Novomeščani so namreč prišli do tretje zmage zapored, ki jih je utrdila kot drugo najboljšo slovensko ekipo lige. Tekma je imela dva dela: v prvem je glavno vlogo igral Michael Scott, ki je bil glavni akter pri držanju vodstva gostov, v drugem pa Zoran Dragić, po čigar zaslugi se je Krka vrnila v igro in prav ob koncu tekme naredila dokončni preobrat. Tako Dragić kot Scott sta tekmo končala s po 21 točkami.

Prvi polčas je minil v znamenju Radničkega, ki je praktično ves čas vodil. Svojo nepopustljivost pa so pokazali tudi Novomeščani, ki so se kmalu in večkrat znašli v kar visokem zaostanku (tudi za sedem, osem, devet točk), a se vedno z nizom košev vrnili v igro. Tudi ko je Boris Bakić zadel za vodstvo gostov s 34:24 v 13. minuti, so se Dolenjci odzvali in znižali zaostanek. Razlika med ekipama je bila predvsem ta, da so gosti imeli zelo razpoloženega in natančnega igralca - Michaela Scotta, ki je že v prvih 20 minutah zbral 16 točk in prav on je bil najbolj zaslužen za kar lep naskok pred nadaljevanjem.

Tudi v tretji četrtini so imeli igralci Radničkega igro še pod nadzorom in Novomeščane držali na varni, a nikakor ne neulovljivi razliki. Slednje se je izkazalo v zadnjem delu igre. Zoran Dragić, strelsko najbolj razpoložen mož v Krkinih vrstah, ki je v drugem polčasu "prevzel" Scottovo vlogo, je že v 33. minuti svojo ekipo povsem približal Radničkemu (59:61), Bojan Krivec pa je v 35. minuti izid izenačil. Točno dve minuti pred koncem je Smiljan Pavić Krki priigral točki prednosti, dobro minuto pred koncem pa je Dragić s trojko zadel za 71:68. Ko je Afik Haim Nissim unovčil še prosta meta za 73:68, je bil zmagovalec odločen.