Massi jezen na Tino

Tina Maze
1/4
Reuters
Maruša Ferk je na smuku v v Bad Kleinkirchheimu prehitela Tino Maze in osvojila zelo spodbudno 10. mesto (+1,28). Črnjanka je bila 18. (+2,11). Zmagala je Elisabeth Görgl pred Julio Mancuso in Fabienne Suter. Ilka Štuhec in Vanja Brodnik sta odstopili.

Avstrijka Elisabeth Görgl je zmagala na smuku za svetovni pokal alpskih smučark v domačem Bad Kleinkirchheimu (1:48,10). Druga je bila Američanka Julia Mancuso (+0,16), tretja pa Švicarka Fabienne Suter (0,50). Maruša Ferk je bila na desetem mestu najboljša Slovenka (+1,28), Tina Maze pa je bila 18. (+2,11). Vanja Brodnik in Ilka Štuhec, preostali Slovenki, sta odstopili.

Na 2,85 kilometra dolgi progi Franza Klammerja se je med Slovenkami najbolje znašla Ferkova, ki je z domačinko Anno Fenninger delila 10. mesto in drugič v tej zimi osvojila točke pokala. Prvič ji je to uspelo 3. decembra v smuku v kanadskem kraju Lake Louise (17.). "Proga je tehnično dokaj zahtevna, razen ene ravnine je bilo zelo veliko zavojev, iz katerih je potrebno 'potegniti' čim več. Obenem je potrebno ohraniti veliko zbranosti. Veliko bolje sem opravila nastop, kot na treningu pred dvema dnevoma. Ni bilo časa za počitek, veliko dela je bilo od starta do cilja. Večino zavojev sem skušala opraviti po robnikih in velikokrat sem bila povsem na meji. Veseli me, da sem dosegla dober izid. Očitno mi take proge bolj ustrezajo, bolj kot v Lake Louisu, kjer je potrebno veliko znanja drsenja. Očitno mi bolj ustrezajo tehnično zahtevni smuki," je bila po tretji uvrstitvi med deseterico doslej v svetovnem pokalu zadovoljna Ferkova. Ima še tretje (2009, Garmisch Partenkirchen) in četrto mesto (2010, Crans Montana).

Tina Maze je po uspešnih nastopih v slalomih dosegla najboljši smukaški izid zime. V Lake Louisu je bila v začetku decembra na prvih dveh smukih na 21. in 35. mestu. V skupnem seštevku svetovnega pokala je izgubila eno mesto (403) in je četrta; s tretjega mesta jo je izrinila Görglova, ki ima dve točki naskoka (405). Vodi Vonnova (691) pred Avstrijko Marlies Schild (540).