Angleži dobili bitko za Britanijo, Brazilci klonili v Švici

Švica Brazilija prijateljska tekma
1/14
Na sporedu je bilo nekaj zanimivih obračunov. Brazilci so klonili v Švici, Italijani pa doma proti Argentincem. Angleži so premagali Škote, Hrvati pa so se mučili v Liechtensteinu.

Na Wembleyu so Škoti dvakrat povedli prek Jamesa Morrisona in Kennyja Millerja, toda Angleži so dvakrat poravnali izid prek Thea Walcotta in Dannyja Welbecka. Odločilen gol za zmago Treh levov (3:2) je zabil Ricky Lambert. "Tartan Army" tako ni ponovila uspeha iz leta 1999, ko je Škotska slavila na starem Wembleyu.

Hrvati so v Vaduzu domačinom dvakrat dopustili izničenje vodstva, varovance Igorja Štimca pa je v izdihljajih tekme rešil drugi gol Eduarda da Silve (3:2). Preostali gol za "ognjene" je zabil debitant Ante Rebić, nogometaš HNK Splita je zabil le štiri minute po vstopu v igro. Velja poudariti, da je izvršni direktor zagrebškega Dinama Zdravko Mamić že ponudil pet milijonov evrov za talentiranega Dalmatinca, a klub iz Parka mladosti je zavrnil njegovo ponudbo. Liechtenstein je sicer skozi celotno tekmo prek protinapadov ogrožal gol Hrvaške.

ZDA uspel povratek v Sarajevu

Posebna zgodba je bila tekma Bosne in Hercegovine proti Združenim državam Amerike. Na olimpijskem stadionu v Sarajevu so domači pred 24.000 gledalci po prvem delu zanesljivo vodili z 2:0, v nadaljevanju pa očitno podcenili psihično trdnost in kvaliteto Američanov, ki so v 86. minuti vodili že s 4:2. Ob koncu je Edin Džeko z drugim golom ublažil poraz (3:4). Pri gostih se je najbolj izkazal Jozy Altidore s tremi goli.

Tri zadetke je dosegel tudi Zlatan Ibrahimović v zmagi Švedske nad Norveško (4:2). Nemci so v razburljivi tekmi v Kaiserslauternu izvlekli remi proti Paragvaju (3:3), potem ko so po prvem delu zaostajali. Zelo razgibana je bila tudi tekma v Baslu med Švico in Brazilijo (1:0), ki jo je odločil avtogol Danija Alvesa na začetku drugega polčasa, ko je z glavo "mojstrsko" ugnal svojega vratarja.

Tričkovski Jordan Makedonija Bolgarija prijateljska tekma | Avtor: EPA EPA
Argentinci v Rimu slavili brez Lea

Na rimskem Olimpicu so Argentinci premagali Italijane (2:1) brez prispevka poškodovanega Lea Messija, ki se je že pred tekmo vrnil v Barcelono. Za "gavče" sta zadela Gonzalo Higuain v prvem in Ever Banega v drugem polčasu. Za domače je znižal Lorenzo Insigne, za kaj več pa Azzurri tokrat niso imeli moči.

Srbi so v Barceloni na Mini Estadiu izgubili s Kolumbijo (1:0), ki je začela tekmo brez Radamela Falcaa. Edini gol na tekmi je v 89. minuti dosegel Freddy GuarinMakedonci so z dvema goloma v končnici strli Bolgare (2:0), Črnogorci pa so remizirali z Belorusijo (1:1).

Naslednji nasprotniki Slovencev v kvalifikacijah za SP 2014. Albanci so doma gladko premagali Armenijo (2:0). Islandci so z minimalnim izidom ugnali Ferce.