208 ogledov

Arsenal devet tekem pred koncem še naprej na +8

Gabriel Jesus Profimedia
Zanesljivi zmagi Arsenala in Manchester Cityja.

Nogometaši Manchester Cityja so v derbiju 29. kroga angleške lige s 4:1 premagali Liverpool, kar pa ni prestrašilo vodilnega Arsenala, ki je pozneje z istim izidom ugnal Leeds in ob tekmi več zadržal prednost osmih točk pred varovanci Pepa Guardiole.

City, ki je igral brez poškodovanega Erlinga Haalanda, z 42 goli njegovega najboljšega strelca v sezoni, je proti Liverpoolu pokazal odlično predstavo. Že na začetku tekme si je pripravil nekaj priložnosti, iz tira pa ga ni vrglo niti vodstvo tekmecev, ko je Mohamed Salah po protinapadu izkoristil podajo Dioga Jote. Že deset minut pozneje so gostitelji po lepi akciji izenačili, strelec gola je bil Julian Alvarez, ki je s tem postavil izid prvega polčasa.

Že v 52. sekundi drugega dela so domači prišli do preobrata, spet so izvedli lepo akcijo, njen začetnik je bil Alvarez, Riyad Mahrez je storil vse, kot je treba, podal v peterec, kjer je bil prekratek Liverpoolov vratar Alisson Becker, tako da Kevinu de Bruynu ni bilo težko žoge spraviti v mrežo.

Če sta bila prva dva gola Cityja, plod lepih akcij, pa je za tretji gol kriva obramba Liverpoola, ki ni posredovala, kot bi morala, kar je za povišanje vodstva izkoristil Ilkay Gündogan. Do konca je še za en gol poskrbel Jack Grealish, ki je s tem kronal odlično predstavo, po mnenju mnogih najboljšo, odkar se je iz Aston Ville preselil v Manchester.

"Jack je bil danes neverjeten. Tako v fazi obrambe kot napada. Najbrž je celo preprečil vodstvo Liverpoola z 2:0, po katerem bi se težko vrnili. Tega posredovanja ni zabeležila nobena statistika, kar samo pomeni, da je nogomet več kot statistika. Res si zasluži pohvale, vso se sezono igra dobro, zelo dobro se je obnašal, ko ni igral. Veseli me, da vse to vidijo tudi navijači in da so mu ob menjavi namenili stoječe ovacije," je junaka tekme pohvalil Guardiola.

Jack Grealish | Avtor: Profimedia Profimedia

Arsenal je potreboval nekaj časa, da je prebil obrambo Leedsa, to je v 36. minuti z enajstmetrovke uspelo Gabrielu Jesusu, ki je tudi iztržil najstrožjo kazen. Nadaljevanje pa je bilo za topničrje nato lažje, še posebno, ker je Ben White že v drugi minuti drugega polčasa povišal vodstvo. Po odlični podaji Gabriela Martinellija je ostal povsem sam na drugi vratnici.

Jesus je nato v 55. minuti dosegel svoj drugi gol na tekmi, izkoristil je prodor in podajo Leandra Trossarda, gosti so zaostanek znižali, kakršno koli upanje pa jim je v 84. minuti razblinil gol Granita Xhake z glavo. Švicarja je z natančnim predložkom našel kapetan Martin Ødegaard.

V boju za obstanek sta pomembni zmagi vknjižila Crystal Palace in Bournemouth. Londončani so si zmago 2:1 proti neposrednemu tekmecu Leicestru zagotovili v četrti minuti sodnikovega dodatka, ko je zadel Jean-Philippe Mateta. Ta je v igro vstopil sedem minut prej. Tudi Bournemouth je do zmage prišel v zadnjem delu tekme, v 79. minuti je izid 2:1 postavil Dominic Solanke.

Ob koncu tekme sta si točko priigrala še Wolverhampton in Brendford, Wolverhampton je na gostovanju v Nottinghamu izenačil na 1:1 v 83., Brighton pa proti Brentfordu doma na 3:3 v 90. minuti z enajstmetrovke.

Chelsea je pred domačimi gledalci klonil z 0:2 proti Aston Villi.

1. Arsenal             29  23  3   3   70:27  72
 2. Manchester City     28  20  4   4   71:26  64
 3. Manchester United   26  15  5   6   41:35  50
 4. Tottenham           28  15  4   9   52:40  49
 5. Newcastle           26  12  11  3   39:19  47
 6. Brighton            26  12  7   7   49:34  43
 7. Brentford           28  10  13  5   46:37  43