143 ogledov

Arsenal zaostajal z 0:2, nato pa ... Gol za naslov?

Reiss Nelson Profimedia
Topničarji z zadetkom v 97. minuti znova pobegnili na pet točk razlike.

Navijači Arsenala so po prepričljivi predstavi proti Evertonu (4:0) pričakovali podobno lahko delo proti predzadnjemu Bournemouthu, a se je vse skupaj ba stadionu Emirates zapletlo že po dobrih desetih sekundah. V prvi akciji na tekmi so namreč gostje z desne strani podali pred gol, kjer je domači obrambi ušel Philip Billing in z bližine zadel za 0:1.

Topničarji so nato pritiskali, vseskozi je gol 'visel v zraku', a do glavnega odmora niso uspeli premagati tekmeca. Češnje bi lahko tudi povišale prednost, a se je z izjemno parado ob boju ena na ena izkazal domači vratar Aaron Ramsdale. O siceršnji premoči domačih veliko pove podatek, da je bila posest žoge 87:13 odstotkov v njihovo korist.

A muke gostiteljev in njihovih navijačev so postale še večje, ko je Bournemouth v 57. minuti po svojem edinem kotu na tekimi (Arsenal jih je imel 17) povedel z 2:0. Na prvi vratnici je najvišje skočil Argentinec Marcos Senesi.

Tudi prvi zadetek domačih je nato pet minut kasneje padel po kotu. Domači niso uspeli izbiti žoge, do nje pa je pred golom prišel Thomas Partey in jo potisnil v mrežo.

Sledil je morda ključni trenutek dvoboja. Trener Arsenala Mikel Arteta je v 69. minuti v igro poslal 23-letnega Reissa Nelsona. Ta je zaigral šele tretjič v tej sezoni angleškega prvenstva, že minuto po vstopu na zelenico pa je z leve strani podal na drugo vratnico, kjer je pritekel branilec Benjamin White in iz prve poslal žogo v gol. Vratar Neto je okroglo usnje v zraku sicer odbil, a je to že prečkalo golovo črto. Glavnega sodnika Chrisa Kavanagha, na tekmi so topničarji od njega kar štirikrat zahtevali najstrožjo kazen, a je niso dobili, je na zadetek takoj opomnil sistem, ki ga delilci pravice nosijo na roki.

Arsenal je bil še nekajkrat blizu gola, a so gostje zdržali vse do 97. minute dvoboja. Takrat so imeli domači na voljo nov kot, žoga se je odbila na rob kazenskega prostora, kjer jo je pričakal Nelson in z volejem poslal v mrežo za delirij na stadionu.

Reiss Nelson | Avtor: Profimedia Profimedia

Londončani so tako zadržali pet točk prednosti pred Cityjem.

Tudi ta proti Newcastlu ni imel lahkega dela. Gosti, ki so v zadnjem času nekoliko padli v rezultatih, so se mu odlično upirali, imeli svoji priložnosti. Niso jih izkoristili, medtem ko gostitelji dve svoji so in tako po enakovrednem boju zmagali.

"Čestitke gostom. Pokazali so zelo dobro predstavo, pokazali svojo ambicioznost. V naslednjih bodo resni kandidati za naslov, z velikimi koraki napreduje," je bil nad Newcastlom navdušen Pep Guardiola. Njegovi ekipi sta zmago zagotovila gola Phila Fodna v 15. in Bernarda Silve v 67. minuti.

Spodrsljaju pa se ni izognil četrtouvrščeni Tottenham. Z 0:1 je izgubil na gostovanju pri Wolverhamptonu, edini gol je v 82. minuti dosegel Adama Traore.

1. Arsenal             26  20  3   3   59:25  63
 2. Manchester City     26  18  4   4   66:24  58
 3. Manchester United   24  15  4   5   41:28  49
 4. Tottenham           26  14  3   9   46:36  45
 5. Newcastle           24  10  11  3   35:17  41
 6. Liverpool           24  11  6   7   40:28  39
 7. Fulham              25  11  6   8   36:31  39
 8. Brighton            23  11  5   7   43:29  38