3886 ogledov

Nova blamaža sodnikov in VAR-a! Kako to ni enajstmetrovka? (video)

Tomaš Souček Reševalni pas/Twitter
Arsenal še drugič zapovrstjo brez zmage, Chelsea tudi zaradi sodnikov še tretjič zapored le remiziral.

Arsenal, vodilno moštvo angleške nogometne lige, je v prvenstvu še drugič zapovrstjo ostal brez zmage. Po porazu na gostovanju pri Evertonu tokrat na domačem igrišču ni premagal Brentforda, izid tekme je bil 1:1. Na lestvici imajo topničarji zdaj šest točk prednosti pred Manchester Cityjem, ki bo tekmo tega kroga igral v nedeljo.

Arsenal je proti Brentfordu povedel v 62. minuti z golom Leandra Trossarda (prvim v dresu Arsenala), ki je le štiri minute prej zamenjal Gabriela Martinellija, osem minut pozneje je izenačil Ivan Toney. Če se upošteva še pokalni obračun s Cityjem, je Arsenal na zadnjih treh tekmah dvakrat izgubil in enkrat igral neodločeno, navijači se bojijo, da je padel v formi. Na njegovo srečo pa ne blestijo niti njihovi zasledovalci.

Arsenal | Avtor: Profimedia Profimedia

Eden tistih, ki igra po sistemu toplo-hladno, je tudi Tottenham. V prejšnjem krogu je ugnal City, šest dni pozneje pa doživel boleč poraz v boju za mesta, ki vodijo v ligo prvakov, z 1:4 je izgubil v Leicestru. V 14. minuti je sicer z golom Rodriga Bentancurja prišel v vodstvo, toda do konca tekme so v polno zadevali le še domači. V prvem polčasu so se med strelce vpisali Nampalys Mendy, James Maddison in Kelechi Iheanacho, v drugem je končni izid postavil Harvey Barnes.

Tudi Chelsea še ni našel pravega ritma po številnih menjavah v ekipi. Tokrat je tudi po krivdi sodnikov le remiziral v londonskem obračunu z West Hamom. V 16. minuti ga je v vodstvo popeljal Joao Felix, ki je odigral svojo drugo tekmo za Chelsea po prihodu iz Atletica, izenačil je že 12 minut pozneje njihov nekdanji član Emerson.

Do kontroverzne situacije pa je prišlo v samih izdihljajih tekme, ko je v 89. minuti po lepi akciji Chelseaja prišel do strela Conor Gallagher, a je njegov strel na poti proti golu z zelo očitnim posredovanjem z roko zaustavil West Hamov Tomaš Souček. Glavni sodnik tekme Craig Pawson incidenta očitno ni opazil, še bolj neverjetno pa je, da je bilo vse mirno tudi v sobi za VAR, v kateri se niso odločili, da bi poklicali glavnega sodnika na ogled posnetka.

Na preostalih tekmah je v boju za obstanek Wolverhampton v gosteh z 2:1 ugnal Southampton, potem ko je po zaostanku izkoristil številčno premoč na igrišču. Tri točke pa so zabeležili tudi igralci Fulhama, ki so z 2:0 ugnali Nottingham Forest. Crystal Palace in Brighton sta se razšla z neodločenim izidom, tudi ta tekma v Londonu se je končala z izidom 1:1. Kasneje je slab dan favoritov dopolnil še četrtouvrščeni Newcastle, ki na gostovanju ni uspel premagati predzadnjega Bournemoutha.