189 ogledov

Topničarji še povišali prednost na vrhu, Srb nad sodnika

Arsenal Profimedia
Arsenal še povečal prednost pred Cityjem.

Arsenal, vodilna ekipa angleškega prvenstva, ohranja prednost pred najbližjim zasledovalcem Manchester Cityjem. Londončani so v 28. krogu s 4:1 premagali mestnega tekmeca Crystal Palace, ker je bila Cityjeva tekma zaradi nastopa v pokalu FA prestavljena, je razlika med njima na lestvici narasla na osem točk.

Arsenal je med tednom izpadel iz evropske lige, po enajstmetrovkah ga je izločil lizbonski Sporting, zato lahko zdaj vso pozornost preusmeri na prvenstvo. Proti Crystal Palaceu, ki ga je prvič vodil Patrick McCarthy - pred dvema dnevoma je zamenjal Patricka Vieiro -, je imel na začetku nekaj težav. Potem ko gostje niso izkoristili svoje priložnosti, preko Wilfrieda Zahaja so zadeli okvir vrat, pa je vendarle našel ritem.

Topničarji so začeli prevladovati, svojo premoč pa v prvem polčasu tudi izkoristili z dvema zadetkoma. Najprej je Bukayo Saka z desne strani podal na drugo stran kazenskega prostora, kjer se je Gabriel Martinelli otresel svojega čuvaja in z diagonalnim strelom zadel dolgi kot gostujočega gola.

Domači so imeli še nekaj priložnosti, eno izmed njih pa je po lepi podaji Benjamina Whita izkoristil Saka.

Bukayo Saka | Avtor: Profimedia Profimedia

Že v 55. minuti je bilo 3:0. Granit Xhaka in Leandro Trossard sta izmenjali podaji, Švicar pa je v padcu uspel ustreliti in še tretjič na tekmi zatresti mrežo Crystal Palaca.

Ta se je v igro nekoliko vrnil z zadetkom, ki ga je po kotu zabil Jeffrey Schlupp. VAR je nekaj časa pregledoval situacijo, a na koncu ocenik, da omenjeni igralec pred strelom ni igral z roko. Crystal Palace je imel kasneje še eno izjemno priložnost, vendar je Zaha za las poslal žogo mimo domačih vrat.

Kakršno koli upanje gostov je nato s svojim drugim golom na tekmi razblinil Saka. Tokrat je na levi strani kazenskega prostora do okroglega usnja prišel rezervist Kieran Tierney, sledila je Škotova podaja v osrčje šestnajsterca, kjer je gostujoča obramba povsem pozabila na 21-letnega angleškega reprezentanta. Ta je udaril iz prve in postavil končni izid dvoboja. Topničarji so do konca tekme zapravili še nekaj 'šans'.

Crystal Palace že na 12. zaporedni tekmi ni zmagal in ga v nadaljevanju čaka boj za obstanek.

Tekma v Londonu je bila sicer edina nedeljska v prvenstvu, v FA pokalu pa sta se Cityju v polfinalu najprej pridružila še drugoligaš Sheffield United, ki je s 3:2 izločil Blackburn, in Brighton. Ta je s 5:0 odpravil četrtoligaša Grimsby Town.

Preobrat Uniteda za polfinale, neumnost Mitrovića

Manchester United je gosti Fulham, slednji je povedel na začetku drugega polčasa, ko je z bližine zadel srbski napadalec Aleksandar Mitrović. Londončani so bili nato blizu povišnja vodstva, a se je ob nevarnih poizkusih Williana in Mitrovića izjemno izkazal vratar David de Gea.

V 70. minuti je po novem pritisku gostov sledil protinapad Uniteda, Willian pa je po strelu Jadona Sancha z roko žogi preprečil pot v mrežo. Sodnik Chris Kavanagh je sprva dosodil le kot, nato pa posredovanju iz sobe za VAR in ogledu posnetka dosodil enajstmetrtovko. Pri tem se je odločil še za dvojno kazen in Willianu pokazal rdeči karton. Povsem je ob tem živce izgubil Mitrović, odrinil Kavanagha in tudi sam bil izključen.

Bruno Fernandes je zadel z bele pike.

Prednost dveh mož je United hitro vnovčil še enkrat, nov gol je padel po vsega dveh minutah. Luke Shaw je prodrl po levi in pred golom našel Marcela Sabitzerja, ki je zadel za 2:1. V sodnikovem dodatku je napredovanje rdečih vragov potrdil Fernandes.

1. Arsenal             28  22  3   3   66:26  69
 2. Manchester City     27  19  4   4   67:24  61
 3. Manchester United   26  15  5   6   41:35  50
 4. Tottenham           28  15  4   9   52:40  49
 5. Newcastle           26  12  11  3   39:19  47
 6. Liverpool           26  12  6   8   47:29  42
 7. Brighton            25  12  6   7   46:31  42
 8. Brentford           27  10  12  5   43:34  42