69 ogledov

Atlético zmagal, Barça zadržala prednost

Atletico Madrid EPA
V nedeljskem sporedu 28. kola španskega prvenstva je Barcelona visoko slavila na gostovanju pri Eibarju (0:4), madridski Atlético je pri Valencii vpisal novo zmago (1:3). Granada je izgubila andaluzijski dvoboj proti Betisu (2:0).

Madridski Atlético je gostoval pri Valencii, kjer je imel v preteklosti veliko težav. Tokrat je moštvo Jana Oblaka (ponovno je branil vso tekmo) na Mestalli slavilo (1:3) in še naprej za vodilno Barcelono zaostaja za osem točk, pred tretjeuvršenim madridskim Realom pa ima štiri točke naskoka.

V prvem polčasu na Mestalli smo videli zelo izenačeno predstavo. Goste je v 24. minuti z natančnim strelom s polrazdalje v vodstvo popeljal Antoine Griezmann, a je kmalu zatem izenačil Denis Čerišev. Rus je Oblaku zabil prvi prvenstveni gol po petih tekmah.

V drugem polčasu je bil Atlético boljši. Yannick Ferreira Carrasco je z močnim strelom zadel prečko, preden je rezervist Fernando Torres v 72. minuti Madridčane spet spravil v vodstvo. Po izključitvi domačega branilca Santosa je zmago Atlética potrdil Carrasco v 85. minuti.

Messi dvakrat v polno

Barcelona je proti Eibarju nadaljevala svojo serijo zmag (0:4). V 22. minuti je mrežo Baskov iz bližine načel Munir el Haddadi, pred koncem prvega polčasa je po protinapadu zadel še Leo Messi.

Argentinec je zabil tudi tretji zadetek Kataloncev, ko je bil v 78. minuti natančen z bele točke, pred koncem pa je do svojega zadetka prišel še Luis Suárez.

Krhin videl poraz

Granada, pri kateri je Rene Krhin sedel na klopi, je na gostovanju pri Betisu izgubila (2:0) in ostala brez pomembnih točk v boju za obstanek. Slovenski vezist je vso tekmo gledal s klopi, Betis pa je oba zadetka zabil v zadnjih minutah tekme.