60 ogledov

Barça koraka proti naslovu

Rayo Vallecano Barcelona La Liga EPA
V sklepni tekmi 27. kola španskega prvenstva je Barcelona v gosteh visoko ugnala Rayo Vallecano in utrdila svoje vodstvo na lestvici.

Barcelona je proti Rayu vse dvome o zmagovalcu praktično rešila že v prvem polčasu. V 22. minuti je veliko napako domačega vratarja Juana Carlosa izkoristil Ivan Rakitić, že v naslednjem napadu pa je Leo Messi po podaji iz bližine povišal naskok. Ob koncu prvega polčasa je bil pri Rayu zaradi domnevnega nevarnega starta izključen Diego Lorente.

V drugem delu je Messi hitro povišal prednost, nato pa so Madridčani prek Manucha uspeli doseči častni zadetek. Sredi nadaljevanja je bil pri domačih nato izključen še Manuel Iturra, sledečo enajstmetrovko pa je zapravil Luis Suárez. Toda kmalu zatem je Messi zadel še tretjič, končni izid pa je s svojim prvim golom za Katalonce tik pred koncem postavil Arda Turan.

Barcelona ima na vrhu osem točk prednosti pred madridskim Atléticom, ki je že v torek ugnal Real Sociedad (3:0) in 12 pred madridskim Realom, ki je v sredo v gosteh premagal zadnjeuvrščeni Levante (1:3).

Velika zmaga Granade

Na preostalih dveh četrtkovih tekmah je Granada, pri kateri je Rene Krhin sedel na klopi, na pomembni tekmi za obstanek v ligi na domačem igrišču premagala Sporting iz Gijóna (2:0). Do obeh golov so Andaluzijci prišli v zaključku tekme, zabila sta Youseff el Arabi in Isaac Success.

Do ključnih treh točk v boju za obstanek je prišel tudi Real Betis, v gosteh je z zadetki Rubéna Castra, Germána Pezzelle in Juana Manuela Vargasa visoko premagal Espanyol (0:3).