65 ogledov

Barça z zmago nad Sevillo bližje naslovu

Leo Messi Barcelona Sevilla EPA
Barcelona je na sklepni tekmi 26. kola španskega prvenstva premagala Sevillo (2:1) in utrdila svoje vodstvo. Pred madridskim Atléticom ima osem, pred Realom pa že 12 točk prednosti.

Barcelona je proti Sevilli po dvajsetih minutah padla v zaostanek, ko je po predložku lepo zadel Vitolo. Po dobre pol ure igre je z odlično izvedenim prostim strelom izenačil Leo Messi.

Odločilni trenutek srečanja se je zgodil v 48. minuti. Sevilla ni dobro razčistila po kotu in do žoge se je dokopal Luis Suárez, ta je lepo zaposlil Gerarda Piquéja, ki je zabil za novo zmago Kataloncev. Do konca so Andaluzijci nekajkrat zapretili, toda domači so si uspeli priigrati zmago.

Barcelona je ostala nepremegana že na 34. tekmi po vrsti (v vseh tekmovanjih), s čimer je izenačila rekord madridskega Reala iz leta 1989.

Nov poraz Valencie

Na drugih nedeljskih tekmah je izstopala visoka zmaga bilbajskega Athletica v Valencii (0:3), vse tri gole so Baski zabili v obdobju od 73. do 80. minute.

Granada, za katero je Rene Krhin igral vso tekmo, je zabeležila pomembno zmago na gostovanju pri Deportivu. Edini gol je zabil Youssef El Arabi iz enajstmetrovke v 24. minuti. Granada je ostala v coni izpada, a je le točko oddaljena od varnih mest.

Real brez možnosti za naslov

Že v soboto je madridski mestni derbi na stadionu Santiago Bernabéu dobil Atlético (0:1), Jan Oblak je vso tekmo branil vrata Colchonerosov.

Moštvo Diega Simeoneja ima osem točk zaostanka za Barcelono, Real pa že dvanajst. Dve točki za "belim baletom" je Villarreal, ki je v nedeljo visoko ugnal zadnjeuvrščeni Levante (3:0).