Šport > Nogomet
287 ogledov

Bale rešil Wales, Poljaki in Rusi že slavijo

Gareth Bale Wales Hrvaška Epa
V nedeljo so bile v kvalifikacijah za Euro 2020 aktivne reprezentance v skupinah C, E, G in I.

V skupini C je Nizozemska pričakovano slavila v Belorusiji (1:2), Nemčija pa je z deseterico strla odpor tekmecev v Estoniji (0:3). Obe favorizirani ekipi sta na vrhu lestvice in na dobri poti proti končnemu cilju.

V okviru skupine C je Wales doma z golom Garetha Bala iztržil remi (1:1) proti Hrvaški, potem ko je slednja povedla prek Nikole Vlašića. Valižani so ostali v igri za zaključni turnir, realne možnosti imajo tudi Madžari, ti so tokrat premagali Azerbajdžan (1:0).

Nogomet EURO2020 SLO-AUT Foto Šport Avstrijci s pomočjo sodnika poteptali slovenske sanje o Euru

V "slovenski" skupini E je Poljska z zmago nad Severno Makedonijo (2:0) že postala udeleženka Eura, z nogo in pol je tam tudi že Avstrija po slavju v Sloveniji (0:1).

V skupini I so Belgijci, ki so že pred dnevi zagotovili preboj na evropsko prvenstvo, zanesljivo ugnali Kazahstan (0:2), Rusi pa so uvrstitev na turnir potrdili z visoko zmago na Cipru (0:5). Skromni San Marino je dobil pol ducata golov na Škotskem (6:0).

navijačica Hrvaška pokovka Video Šport Posnetek prsate Hrvatice postal spletna senzacija

Kvalifikacije za Euro 2020, izidi:

* skupina A:
- ponedeljek, 14. oktober:
20.45 Sofija: Bolgarija - Anglija
20.45 Priština: Kosovo - Črna gora

- lestvica:
1. Anglija            5 4 0 1  20:6  12
2. Češka              6 4 0 2  11:9  12
3. Kosovo             5 2 2 1  10:10  8
4. Črna gora          6 0 3 3   3:13  3
5. Bolgarija          6 0 3 3   5:11  3

* skupina B:
- ponedeljek, 14. oktober:
20.45 Vilnius: Litva - Srbija
20.45 Kijev: Ukrajina - Portugalska

- lestvica:
1  Ukrajina           6 5 1 0  13:1  16
2. Portugalska        5 3 2 0  13:4  11
3. Srbija             5 2 1 2  10:12  7
4. Luksemburg         6 1 1 4   5:11  4
5. Litva              6 0 1 5   4:17  1

* skupina C:
- nedelja, 13. oktober:
Minsk: Belorusija - Nizozemska                   1:2 (0:2)
Tallinn: Estonija - Nemčija                      0:3 (0:0)

- lestvica:
1. Nizozemska         6 5 0 1  19:7  15
2. Nemčija            6 5 0 1  20:6  15
3. Severna Irska      6 4 0 2   8:7  12
4. Belorusija         7 1 1 5   4:12  4
5. Estonija           7 0 1 6   2:21  1

* skupina D:
- sobota, 12. oktober:
Tbilisi: Gruzija - Irska                         0:0
Koebenhavn: Danska - Švica                       1:0 (0:0)

- lestvica:
1. Danska             6 3 3 0  16:5  12
2. Irska              6 3 3 0   6:2  12
3. Švica              5 2 2 1  10:5   8
4. Gruzija            6 1 2 3   4:8   5
5. Gibraltar          5 0 0 5   0:16  0

* skupina E:
- nedelja, 13. oktober:
Budimpešta: Madžarska - Azerbajdžan              1:0 (1:0)
Cardiff: Wales - Hrvaška                         1:1 (1:1)

- lestvica:
1. Hrvaška            7 4 2 1  14:6  14
2. Madžarska          7 4 0 3   8:9  12
3. Slovaška           6 3 1 2  10:8  10
4. Wales              6 2 2 2   6:6   8
5. Azerbajdžan        6 0 1 5  5:14   1

* skupina F:
- sobota, 12. oktober:
Torshavn: Ferski otoki - Romunija                0:3 (0:0)
Ta' Qali: Malta - Švedska                        0:4 (0:1)
Oslo: Norveška - Španija                         1:1 (0:0)

- lestvica:
1. Španija            7 6 1 0  18:4  19
2. Švedska            7 4 2 1  17:8  14
3. Romunija           7 4 1 2  16:7  13
4. Norveška           7 2 4 1  12:9  10
5. Malta              7 1 0 6   2:17  3
6. Ferski otoki       7 0 0 7   3:23  0

* skupina G:
- nedelja, 13. oktober:
Varšava: Poljska - Severna Makedonija            2:0 (0:0)
Ljubljana: Slovenija - Avstrija                  0:1 (0:0)
- torek, 15. oktober:
20.45 Be'er Sheva: Izrael - Latvija

- lestvica:
1. Poljska            8 6 1 1  13:2  19
2. Avstrija           8 5 1 2  17:7  16
3. Slovenija          8 3 2 3  13:8  11
4. S. Makedonija      8 3 2 3  10:11 11
5. Izrael             7 2 2 3  12:14  8
6. Latvija            7 0 0 7  1:24   0

* skupina H:
- ponedeljek, 14. oktober:
20.45 Pariz: Francija - Turčija
20.45 Reykjavik: Islandija - Andora
20.45 Kišinjev: Moldavija - Albanija

- lestvica:
1. Turčija            7 6 0 1  15:2  18
2. Francija           7 6 0 1  20:4  18
3. Islandija          7 4 0 3  10:10 12
4. Albanija           7 3 0 4  10:10  9
5. Andora             7 1 0 6   1:14  3
6. Moldavija          7 1 0 6   2:18  3

* skupina I:
- nedelja, 13. oktober:
Nur Sultan: Kazahstan - Belgija                  0:2 (0:1)
Glasgow: Škotska - San Marino                    6:0 (3:0)
Nikozija: Ciper - Rusija                         0:5 (0:2)

- lestvica:
1. Belgija            8 8 0 0  30:1  24
2. Rusija             8 7 0 1  27:4  21
3. Ciper              8 3 1 4  13:12 10
4. Škotska            8 3 0 5  10:17  9
5. Kazahstan          8 2 1 5   9:13  7
6. San Marino         8 0 0 8   0:43  0

* skupina J:
- sobota, 12. oktober:
Zenica: BiH - Finska                             4:1 (2:0)
Rim: Italija - Grčija                            2:0 (0:0)
Vaduz: Lihtenštajn - Armenija                    1:1 (0:1)

- lestvica:
1. Italija            7 7 0 0  20:3  21
2. Finska             7 4 0 3   9:8  12
3. BiH                7 3 1 3  16:12 10
4. Armenija           7 3 1 3  13:12 10
5. Grčija             7 1 2 4   7:12  5
6. Lihtenštajn        7 0 1 6   2:20  2

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.