25 ogledov

Barcelona se je poigravala v Belorusiji

Messi Keita Xavi Villa EPA
Derbi sredinih tekem v Ligi prvakov med Valencio in Chelseajem se je končal brez zmagovalca (1:1). Barcelona je brez večjih težav s 5:0 v gosteh ugnala Bate. Do zmage tudi Milan in Arsenal.

Branilec naslova v nogometni Ligi prvakov Barcelona je v 2. kolu pričakovano vknjižila tri točke. V Belorusiji je gladko premagala Bate Borisov s 5:0. V poslastici večera pa sta se Valencia in Chelsea razšla brez zmagovalca (1:1).

Derbi večera je bil v Valencii, kjer so domači "netopirji" gostili londonski Chelsea. Po malce "zadržanem" prvem polčasu je bil začetek drugega bolj razburljiv, saj sta si obe ekipi pripravili lepi priložnosti, takoj zatem pa Chelsea še dve prek Ramiresa in Fernanda Torresa, vendar se razpoloženi Diego Alves ni pustil premagati. V 56. minuti pa je Frank Lampard le popeljal Londončane v vodstvo. Valencia je po golu zagospodarila na igrišču, bila nevarna, a nikakor ni mogla ugnati Petra Čecha. V 86. minuti pa je Salomon Kalou igral z roko v kazenskem prostoru in zakrivil enajstmetrovko, ki jo je unovčil Roberto Soldado ter postavil končni izid, kljub temu, da je imel Nicolas Anelka ob koncu tekme še izjemno priložnost za zmago Chelseaja, ampak se je Alves znova izkazal.

Na drugem obračunu skupine E je Bayer Leverkusen z 2:0 slavil zmago proti Genku. Pri Nemcih sta se med strelce vpisala Lars Bender (29.) in Michael Ballack (90.).

V skupini F je bil v ospredju dvoboj Olympiqua Marseilla in Borussie Dortmunda, ki so ga gladko dobili prvi s 3:0. Francoze je v vodstvo popeljal Andre Ayew (20.), podvojil pa ga je Loic Remy (62.). Končni izid je z bele točke v 69. minuti postavil strelec prvega gola Ayew. Na drugi tekmi je Arsenal premagal Olympiakos z 2:1. Za Londončane sta zadela Alex Oxlade-Chamberlain (8.) in Andre Santos (20.), za Grke pa David Fuster (27.).

V skupini G se je derbi odvil v Sankt Peterburgu, kjer je domači Zenit premagal Porto s 3:1. Portugalci so tekmo končali brez izključenega Jorgeja Fucileja (v 45. minuti je dobil drugi rumen karton), a pred tem povedli prek Jamesa Rodrigueza v 10. minuti. Toda Rusi so izenačili deset minut pozneje prek Romana Širokova, pozneje pa unovčili številčno prednost ter zadeli še prek (znova) Širokova v 63. in Dannyja v 72. minuti. Spet pa se je izkazal ciprski Apoel iz Nikozije, ki je v gosteh pri Šahtarju iz Donjecka igral 1:1. Za Ciprčane je zadel Ivan Tričkovski (61.), za Ukrajince pa Jadson (64.).

Velikana v skupini H sta imela tokrat lažja tekmeca. Milan se je pomeril z Viktorio Plznom in zmagal z 2:0. Gola za Italijane sta zabila Zlatan Ibrahimović v 53. minuti z bele točke in Antonio Cassano, ki je bil uspešen v 66. Barcelona pa je gostovala pri Bateju Borisovu in mu zabila petardo. Katalonci so do zmage prišli po zadetkih Aleksandra Volodka (19./avtogol), Pedra Rodrigueza (22.), Lionela Messija (38., 56.) in Davida Ville (90.).