107 ogledov

Baski po Madridu za lovoriko ugnali še Barço

Athletic Bilbao Barcelona Profimedia
Letošnji španski superpokal je dal presenetljivega zmagovalca.

Nogometaši bilbajskega Athletica so zmagovalci španskega superpokala. V Sevilli so po podaljšku premagali Barcelono (3:2).

Antoine Griezmann je v 40. minuti Katalonce popeljal do vodstva, še v prvem delu pa je izenačil Óscar de Marcos. V drugem polčasu je Francoz v vrstah Barcelone v 77. minuti svojo ekipo spet popeljal do vodstva, Asier Villalibre pa je v 90. izsilil podaljšek.

Inter Juventus Serie A Šport Handanović ustavil Ronalda, devetletna dominacija pod vprašajem

V tem so edini zadetek dosegli Baski, v 94. minuti je bil po fantastičnem strelu z roba kazenskega prostora uspešen Iñaki Williams. Barcelona je tekmo sicer končala z igralcem manj, saj je v sodniškem dodatku podaljška rdeči karton dobil Lionel Messi zaradi udarca s komolcem.

Za Bilbao je to tretja tovrstna lovorika, zadnjo je pred tem osvojil leta 2015. Barcelona ostaja pri 13 superpokalih.

Roberto Firmino Liverpool Man Utd Premier League Šport Krizi Liverpoola ni videti konca, rivala razočarala