454 ogledov

Handanović ustavil Ronalda, devetletna dominacija pod vprašajem

Inter Juventus Epa
Sklepna tekma nedeljskega sporeda italijanske Serie A je ponudila veliki Derby d'Italia.

Na San Siru je Inter s Samirjem Handanovićem gostil vladarja italijanske scene v zadnjih letih - torniski Juventus. Domači so bili boljši (2:0) in se na vrhu, z odigrano tekmo več, izenačili z mestnim rivalom AC Milanom.

Črno-modri so povedli v 13. minuti. Nicolò Barella je poslal lep predložek, z glavo pa je zabil Arturo Vidal.

Na začetku drugega polčasa je Barella zadel še sam in postavil končni izid tekme, po katerem je devetkratni zaporedni prvak iz Torina že sedem točk oddaljen od vrha.

Roberto Firmino Liverpool Man Utd Premier League Šport Krizi Liverpoola ni videti konca, rivala razočarala

V Bergamu je Atalanta proti Genoi prevladovala, a vpisala le točko (0:0). Josip Iličić je za domače igral do 88. minute, Miha Zajc pa v prvem polčasu za goste.

Parma je nesrečno remizirala, potem ko je izenačujoči gol na gostovanju pri Sassuolu dobila v sodnikovem dodatku (1:1). Jasmin Kurtić, ki je odigral celotno srečanje, je s soigralci tako ostal na predzadnjem mestu.

Napoli je napolnil mrežo Fiorentine (6:0), Crotone pa je proti Beneventu prišel do pomembnih točk v boju za obstanek (4:1).

Luis Alberto Lazio AS Roma Serie A Šport Orli strli sinove volkulje: Rim obarvan sinjemodro!

V soboto je Sampdoria doma premagala Udinese (2:1), Bologna je bila boljša od Verone (1:0), Torino in Spezia sta si razdelila plen (0:0). Že v petek je Lazio na rimksem mestnem derbiju ugnal Romo (3:0). Vodilni Milan bo v ponedeljek gostoval v Cagliariju.