122 ogledov

Cristiano z dvema skokoma na vrh lestvice strelcev

Cristiano Ronaldo Juventus Crotone Epa
S srečanjem v Torinu se je končalo 23. kolo elitne italijanske nogometne lige.

Nogometaši Juventusa, ki branijo naslov prvaka v Serie A, so v zadnji tekmi 23. kola premagali Crotone (3:0). Torinčani imajo na tretjem mestu 45 točk, osem manj in tekmo manj od vodilnega Interja ter štiri točke in tekmo manj od drugouvrščenega AC Milana.

V Torinu je Juventus povedel v 39. minuti, ko je z glavo zadel Cristiano Ronaldo ter se s svojim 17. zadetkom na vrhu lestvice strelcev izenačil z Interjevim Romelujem Lukakujem.

Portugalec pa se je sam na prvo mesto med strelci prebil ob koncu prvega polčasa, ko je še enkrat zadel z glavo za 2:0. Le nekaj trenutkov zatem je zapravil še lepo priložnost za "hattrick". V 66. minuti je Weston McKennie povišal na končnih 3:0.

Zlatan Ibrahimović Samir Handanović Video Šport Tako je Handanović spravljal Zlatana v obup

V nedeljo so nogometaši Milana in Interja s Samirjem Handanovićem so igrali derbi kroga. Precej bolj zadovoljni so ga zapustili slednji, saj so zmagali (0:3) in se utrdili na prvem mestu lestvice. Atalanta je brez pomoči Josipa Iličića ugnala Napoli (4:2) in je s 43 točkami peta, točko za četrotuvrščeno AS Romo.