278 ogledov

Lukaku pošteno 'zabil' Ibrahimovića

romelu lukaku Epa
Romelu Lukaku je odlično predstavo na milanskem derbiju kronal s provokacijo Zlatana Ibrahimovića.

Inter je v 23. krogu italijanskega prvenstva premagal AC Milan (0:3), pri čemer je pomembno vlogo odigral Romelu Lukaku.

Samooklicani "kralj Milana" je v peti minuti podal za prvi gol Lautara Martinenza, ta je v 57. minuti podvojil prednost, zadnji žebelj v krsto mestnega rivala pa je v 66. minuti zabil Lukaku.

Samir Handanović Serie A Šport Inter dobil veliki derbi, Sarma v obup spravil Zlatana

Težko pričakovana tekma je bila zanimiva predvsem z vidika ponovnega srečanja med Lukakujem in Zlatanom Ibrahimovićem. Zvezdnika sta se namreč konec januarja sporekla na obračunu italijanskega pokala, pri čemer je prišlo do izmenjave žaljivk in groženj s fizičnim nasiljem.

Konec prijateljstva Šport "Je*i se ti in tvoja žena, tvoja mama je ku*ba!"

Nedeljski ligaški derbi se je iztekel po željah Lukakuja, ki je seveda izkoristil priložnost za provokacijo rivala. Po doseženem zadetku je stekel do kotne zastavice, kjer se je ponosno udarjal po prsih in zavpil: "Dio! Te l’ho detto cazzo."  V grobem prevodu bi to pomenilo: "Bog! Saj sem ti rekel, prekleto."

Lukaku je želel s tem Ibrahimoviću, ki je zelenico zapustil v 75. minuti, sporočiti, da je zdaj on glavni na vasi. Pred nekaj meseci se je namreč Belgijec oklical za "kralja Milana", nakar mu je švedski napadalec zabrusil, da "Milano nikoli ni imel kralja, ima pa boga".