156 ogledov

Izjemen mejnik za Handanovića, nato še zmaga za prvo mesto

Samir Handanović Profimedia
Samir Handanović in soigralci so skočili na vrh italijanskega prvenstva.

Atalanta Josipa Iličića je v 22. krogu italijanske nogometne lige gostovala v Cagliariju in zmagala z 1:0. Inter Samirja Handanovića pa se je meril z Laziem in ga ugnal s 3:1 ter skočil na vrh lestvice.

Kapetan Interja Handanović je proti Laizu odigral svojo 500. tekmo v elitni italijanski ligi, potem ko je na Apeninskem polotoku ob Interju v serie A igral še za Udinese ter eno tekmo v polletnem obdobju posoje pri Laziu. V dresu tega je 15. maja 2005 doživel svoj debi ob remiju 1:1 s Sampdorio. Sarma je postal šele 15 noometaš, ki je dosegel ta mejnik, in šele drugi tujec s tem dosežkom. Argentinec Javier Zanetti je zbral  615 nastopov, od domačih nogometašev jih ima največ Gianluigi Buffon (653).

Ob Handanovićevem jubileju je Inter povedel v 22. minuti, potem ko je najstrožjo kazen, ki jo je zakrivil Wesley Hoedt, unovčil Romelu Lukaku. Dosegel je svoj 15. gol sezone, svojega 16., s katerim se je na vrhu lestvice strelcev izenačil s Cristianom Ronaldom iz Juventusa, pa je za vodstvo z 2:0 dosegel v 45. minuti.

V 61. minuti je Gonzalo Escalante srečno zmanjšal zaostanek Lazia, ko je preusmeril žogo za Handanovićev hrbet po prostem strelu Sergeja Milinković-Savića. A že v 64. minuti je Inter spet povečal prednost, po protinapadu in Lukakujevi podaji je enajsti gol sezone dosegel Lautaro Martinez, ki je moral žogo potisniti le v prazno mrežo po nesebični asistenci Belgijca.. Inter ima zdaj točko prednosti pred Milanom, Roma zaostaja sedem, Juventus pa ob tekmi manj osem točk.

Atalanta se je v Cagliariju dolgo mučila z domačo ekipo, Duvan Zapata je v 83. minuti zadel prečko po strelu z glavo, v 90. minuti pa je tri točke in enajsto zmago v sezoni gostom zagotovil Luis Muriel, ki je v 69. minuti vstopil v igro namesto Iličića. Dosegel je svoj 13. gol sezone. V peti minuti dodatka so sodniki najprej pokazali na belo točko po domnevnem prekršku Berata Djimsitija, a so odločitev po pregledu posnetka spremenili, tako da so domači ostali brez najstrožje kazni.

Luis Muriel | Avtor: Epa Epa

Na prvi nedeljski tekmi je Roma premagala Udinese s 3:0 in prišla na tretje mesto na lestvici. V prvem polčasu je dvakrat zadel Jordan Veretout, drugič je bil uspešen z bele pike. Tretji zadetek je tik pred iztekom tekme prispeval Pedro. Sampdoria je z 2:1 ugnala Fiorentino, Sassuolo pa z enakim izidom v gosteh zadnjeuvrščeni Crotone.

V soboto so nogometaši Genoe v gosteh pri Torinu igrali 0:0. Slovenski reprezentant Miha Zajc je igral celo tekmo za ekipo iz Genove. Branilec naslova Juventus je v Neaplju proti Napoliju izgubil z 0:1, do tega kroga vodilni Milan pa v gosteh pri Spezii z 0:2.

Krog bosta v ponedeljek ob 20.45 končala Verona in Parma Jasmina Kurtića.

1. Inter           22  15  5   2  54:24  50
 2. Milan           22  15  4   3  45:25  49
 3. Roma            22  13  4   5  47:35  43
 4. Juventus        21  12  6   3  41:19  42
 5. Napoli          21  13  1   7  45:21  40
 6. Atalanta        22  11  7   4  49:29  40
 7. Lazio           22  12  4   6  37:30  40
 8. Sassuolo        22   9  7   6  36:33  34