1605 ogledov

Inter dobil veliki derbi, Sarma v obup spravil Zlatana

Samir Handanović Epa
Dan v Milanu je bil črno-modre barve.

Nogometaši Milana in Interja s Samirjem Handanovićem so igrali derbi 23. kroga italijanske lige. Precej bolj zadovoljni so ga zapustili slednji, saj so zmagali s 3:0 in se utrdili na prvem mestu lestvice, kjer imajo zdaj štiri točke naskoka pred današnjim tekmecem.

V milanskem derbiju je pri 21 letih in 361 dneh vratar rdeče-črnih Gianluigi Donnarumma vpisal 200. nastop v elitni italijanski ligi, s čimer je precej popravil rekord Juventusovega čuvaja mreže Gianluigija Buffona, ki je svojo 200. tekmo igral pri 24 letih in 83 dneh. A Donnarumma je hitro moral po žogo v mrežo. Inter je namreč povedel v peti minuti, ko je po podaji Romeluja Lukakuja z desne strani z glavo zadel Lautaro Martinez, za katerega je bil to 12. gol sezone.

V uvodu drugega polčasa se je kar trikrat moral izkazati Handanović po dveh poskusih Zlatana Ibrahimovića in enem Sandra Tonalija.

So pa modro-črni povišali prednost v 57. minuti, ko je še drugič na tekmi zadel Martinez, takrat po podaji Ivana Perišića, ki je pred tem prodrl v kazenski prostor po levi strani in pred golom našel Argentinca. Ko je Lukaku v 66. minuti po lepi samostojni akciji zadel za 3:0, je bil zmagovalec dokončno odločen.

Nogometaši iz Bergama uspešni pred ligo prvakov

Atalanta, pri kateri je Josip Iličić tokrat počival in ohranjal moči za sredino tekmo lige prvakov proti Realu Madridu, je v obračunu z Napolijem povedla v 52. minuti, ko je svoj deveti gol sezone dosegel Duvan Zapata. Neapeljčani so izenačili že šest minut pozneje, ko je zadel Piotr Zielinski. Robin Gosens pa je ekipi iz Bergama v 64. minuti prinesel novo vodstvo, tega pa je v 71. minuti potrdil še Luis Muriel po preigravanju in strelu z leve strani. Zanj je bil to 14. zadetek v sezoni.

A tekma še ni bila odločena, Gosens je namreč v 75. minuti dosegel še avtogol. La Dea, kot pravijo Atalanti, ki za vodilnim Milanom zaostaja deset točk, pa je znova pobegnila za dva zadetka že v 79. minuti, strelec iz bližine je bil Cristian Romero. Ob koncu tekme so se prisotni vidno ustrašili, saj je Victor Osimhen ob udarcu z glavo ob tla obležal nezavesten. Pozneje je po prvih informacijah prišel k zavesti in so ga odpeljali v bolnišnico na dodatne preiskave.

"Josip Iličić je odigral nekaj zelo dobrih tekem, ampak imamo tudi druge fante, ki so trenutno v dobri formi, on pa je imel nekaj vzponov in padcev. Prepričan sem, da kmalu spet na pravi ravni in bo dodaten bonus za našo ekipo," je neigranje Iličića za Sky Sport Italia pokomentiral trener Atalante Gian Piero Gasperini.

Kurtića ni bilo v ekipi

Na prvi današnji tekmi je Parma brez pomoči Jasmina Kurtića, ki ga tako kot Gervinha presenetljivo ni bilo v kadru, gostila Udinese in igrala 2:2. Povedla je v četrti minuti prek Andreasa Corneliusa, prednost pa je z bele pike v 32. minuti povišal Juraj Kucka. Stefano Okaka je v 64. minuti zmanjšal zaostanek videmske ekipe, ki je v 80. prek Brama Nuytincka prišla do točke.

"Že pred tekmo sem nameraval Gervinha pustiti na klopi, saj je igral vsako tekmo, odkar sem se vrnil. So pa tudi drugi razlogi. Vedno namreč od obeh pričakujem maksimalno profesionalen odnos tako na igrišču kot zunaj njega," je Kurtićevo in Gervinhevo odsotnost za Sky Sport Italia pokomentiral trener Roberto D'Aversa.

Benevento pa je v večerni tekmi igral proti Romi. Tekmeca sta se razšla z 0:0, tako da je Roma, pri kateri je bil Amir Feratović na klopi za rezerve, ostala na tretjem mestu z devetimi točkami za Interjem. Tik pred koncem, ko je bil izključen tudi trener domačih Filippo Inzaghi, je kazalo, da bo celo dobila najstrožjo kazen, a so sodniki po pregledu posnetka odločitev spremenili.

V soboto so nogometaši Genoe gostili Verono in igrali 2:2. Miha Zajc, ki je igral v prvem polčasu in dvakrat nevarno streljal, in soigralci so tako neporaženi že sedem tekem zapovrstjo. Lazio je z 1:0 ugnal Sampdorio, zadel je Luis Alberto v 24. minuti, in se vsaj začasno prebil na četrto mesto na lestvici, Sassuolo in Bologna pa sta se razšla z 1:1.

Že v petek je Fiorentina s 3:0 ugnala Spezio, Cagliari pa je z 0:1 izgubil proti Torinu.

1. Inter           23  16  5   2  57:24  53
 2. Milan           23  15  4   4  45:28  49
 3. Roma            23  13  5   5  47:35  44
 4​​​​​. Atalanta        23  12  7   4  53:31  43
 5. Lazio           23  13  4   6  38:30  43
 6. Juventus        21  12  6   3  41:19  42
 7. Napoli          22  13  1   8  47:25  40
 8. Sassuolo        23   9  8   6  37:34  35