Šport > Nogomet
102 ogledov

Devet Slovencev spoznalo jesenske tekmece

Ashley Cole Liga Evropa žreb Twitter
Evropska nogometna zveza (Uefa) je v Monaku izžrebala skupine Lige Evropa, v kateri bo nastopalo tudi devet slovenskih nogometašev.

Tekmovanje se bo začelo 19. septembra, skupinski del se bo končal 12. decembra. Finale bo maja prihodnje leto v Gdansku.

NK Maribor Viole Ljudski vrt Drama v Mariboru Šport "Nekatere sodniške odločitve bi bile lahko drugačne"

Dinamo Kijev Benjamina Verbiča bo igral v skupini B skupaj z danskim Københavnom, švedskim Malmöjem in švicarskim Luganom Domna Črnigoja.

CSKA Moskva Jake Bijola bo igral v skupini H, kjer bodo še krvnik Maribora Ludogorec, španski Espanyol in madžarski Ferencváros Mihe Blažiča.

APOEL Nikozija Romana Bezjaka in Vida Belca bo igral v skupini A skupaj s petkratnim prvakom tekmovanja iz Španije Sevillo, azerbajdžanskim Qarabağom in luksemburškim Dudelangejem.

Saint-Étienne Roberta Berića bo v skupini I skupaj z nemškim Wolfsburgom, belgijskim Gentom in ukrajinsko Oleksandrijo.

Slovan Bratislava Andraža Šporarja in Kenana Bajrića pa bo igral v skupini K, kjer so še turški Beşiktaş, portugalska Braga in angleški Wolverhampton Wanderers.

Leo Messi Emir Spahić Prometna nesreča Šport Kapetan reprezentance v kritičnem stanju, nazadnje igral za isti klub kot nedavno umrli najstnik

V prejšnji sezoni je drugo najmočnejše evropsko klubsko tekmovanje osvojil Chelsea.

Svečka Strti oče Šport Tragedija v zvezdniški družini, umrla devetletnica

Liga Evropa (skupinski del), žreb:

SKUPINA A: Sevilla, APOEL Nikozija, Qarabağ, Dudelange.
SKUPINA B: Dinamo Kijev, København, Malmö, Lugano.
SKUPINA C: Basel, Krasnodar, Getafe, Trabzonspor.
SKUPINA D: Sporting Lizbona, PSV Eindhoven, Rosenborg, LASK Linz.
SKUPINA E: Lazio, Glasgow Celtic, Rennes, CFR Cluj.
SKUPINA F: Arsenal, Eintracht Frankfurt, Standard Liège, Vitória Setúbal.
SKUPINA G: Porto, Young Boys, Feyenoord, Glasgow Rangers.
SKUPINA H: CSKA Moskva, Ludogorec, Espanyol, Ferencváros.
SKUPINA I: Wolfsburg, Gent, Saint-Étienne, Oleksandrija.
SKUPINA J: AS Roma, Borussia Mönchengladbach, Istanbul Başakşehir, Wolfsberger AC.
SKUPINA K: Beşiktaş, Braga, Wolverhampton, Slovan Bratislava.
SKUPINA L: Manchester United, Astana, Partizan, AZ Alkmaar.

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.