491 ogledov

Dva različna polčasa na El Clasicu

Lionel Messi Epa
Največji nogometni derbi na svetu se je končal z zmago gostov.

Real je tekmo na domačem stadionu Santiago Bernabeu odlično začel in proti Barceloni narekoval ritem igre. Domači so mrežo gostov zadeli že v drugi minuti, a je bil zadetek Cristiana Ronalda upravičeno razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Portugalec je le nekaj minut kasneje ostal povsem sam na desetih metrih od gola, a povsem zgrešil žogo, priložnost pa je tako splavala po vodi.

Barca je prvič zapretila v 30. minuti, po natančni podaji Lea Messija v kazenski prostor je s prve streljal Paulinho, a je Keylor Navas s konicami prstov žogo za las odbil preko svoje prečke. Na drugi strani je Ronaldo meril precej z leve strani šestnajsterca, a se je takrat z obrambo z nogo izkazal Marc-Andre ter Stegen. Nemški čuvaj mreže pa je bil že premagan tik pred koncem prvega polčasa, a je nevaren strel Karima Benzemaja z glavo zadel le vratnico.

Drugih 45 minut pa se je začelo s šokom za domače navijače. Na sredini igrišča je do žoge prišel Ivan Rakitić, domači branilci so se raje posvetili preostalim Kataloncem, Hrvat pa je z žogo pretekel 30 metrov, nato pa na robu kazenskega prostora našel Sergia Roberta. Ta je okroglo usnje poslal na drugo stran šestnajsterca, kjer ga je povsem osamljeni Luis Suarez le še poslal za Navasov hrbet.

Urugvajec je nato zamudil še nekaj priložnosti, v 64. minuti pa je znova najprej izgubil dvoboj z Realovim vratarjem, po nesebični podaji Messija pa bi moral zadeti le še prazno mrežo, vendar je zatresel vratnico. A tu še ni bilo konec akcije gostov, branilec Dani Carvajal pa je z vratarskim posredovanjem preprečil zadetek. Sledil je rdeči karton, enajstmetrovko pa je zanesljivo izvedel Messi.

V nadaljevanju tekme sta imeli obe ekipi nekaj lepih priložnosti, pri Realu sta bila ob strelih z bližine nenatančna Gareth Bale in Sergio Ramos, obakrat se je izkazal ter Stegen, v sodnikovem dodatku pa je za končnih 0:3 zadel še Aleix Vidal s sredine kazenskega prostora. Žoga se je ob Navasovem posredovanju le za las zavrtela preko golove črte.

Barcelona je tako kot prva prišla do tretje zaporedne zmage na prvenstvenih velikih derbijih, naredila pa tudi še en velik korak k naslovu.