5698 ogledov

Elche proti Atleticu v 91. minuti streljal z 11-m, Oblak ostal nepremagan

Jan Oblak Epa
Izjemno pomembne tri točke za Jana Oblaka in soigralce.

V boju za naslov španskega prvaka bodo pomembne prav vse točke, saj so najboljšo četverico pred zadnjimi petimi krogi ločile le tri točke. Svoj del posla je kot prvi opravil madridski Atletico, ki je s kapetanom Janom Oblakom prišel do minimalne zmage na gostovanju pri Elcheju. Tudi slednji je sicer krvavo potreboval točke v boju za obstanek med špansko nogometno elito.

Barcelona Real Madrid El Clásico Izjemna končnica Šport Drama, kakršne Španija še ni videla Leo Messi Barcelona Granada La Liga Šport Katastrofa na Camp Nouu, Barcelono potopil devetintridesetletnik!

Elche bi si lahko točko, ki bi ga vsaj začasno popeljala izven zone izpada, zagotovil v sodnikovem dodatku drugega polčasa. Takrat je imel namreč na voljo strel z bele točke, ki ga je z nespametnim igranjem z roko zakrivil Marcos Llorente. K žogi je pristopil Fidel Chaves. Ta je nameril v Oblakovo desno stran, slovenski čuvaj je bil prekratek, a je okroglo usnje zadelo vratnico in se odbilo v polje.

Zgrešena enajstmetrovka Elcheja bo zagotovo poskrbela za precej razgreto debato med nogometni navdušenci v Španiji, saj Oblak ob strelu Fidela ni stal na golovi črti. Po pravilih bi morali strel zato ponoviti, vendar VAR v tem primeru ni opozoril glavnega sodnika.

Tako je ostalo pri zmagi Rojiblancos z golom, ki ga je v 23. minuti dosegel Llorente. Atletico je vpisal triindvajseto zmago v sezoni in šele drugo na zadnjih sedmih gostovanjih.

Tako kot Atletico Madrid so tudi nogometaši Real Madrida uspešno opravili svojo nalogo v 34. krogu španskega prvenstva. Na domačem igrišču so premagali Osasuno z 2:0. Strelca za Real Madrid sta bila Militao v 76. in Casemiro štiri minute kasneje.

Barcelona bo v nedeljo zvečer gostovala v Valencii, Sevillo pa v ponedeljek čaka Athletic Bilbao.

1. Atletico Madrid  34  23   7   4   61:22  76
 2. Real Madrid      34  22   8   4   58:24  74
 3. Barcelona        33  22   5   6   77:31  71
 4. Sevilla          33  22   4   7   49:26  70
 5. Real Sociedad    34  14  11   9   51:35  53
 6. Betis            33  14   8  11   42:45  50
 7. Villarreal       33  12  13   8   50:38  49
 8. Granada          33  13   6  14   43:54  45