11 ogledov

Evrogol Cazorle šokiral Real

Cristiano Ronaldo Reuters
Santi Cazorla je v 92. minuti na Santiagu Bernabeu s pravim evrogolom s prostega strela odščipnil dve točki Realu (1:1) in naredil veliko uslugo Barceloni, ki je z 2:0 odpravila Sevillo.

Navijači Real Madrida so že slavili 12. zaporedno zmago, ko je v 92. minuti iz prostega strela udaril Santi Cazorla. Občasni španski reprezentant je iz okoli 20 metrov zadel sam levi zgornji kot Ikerja Casillasa in izid izenačil za končnih 1:1. Malaga se je s točko na četrtem mestu izenačila z Levantejem, Real pa je v primerjavi z Barcelono izgubil dve točki in ima na vrhu lestvice "le" še osem točk prednosti.

Varovanci Joséja Mourinha so povedli v 35. minuti, ko je po izjemni podaji Cristiana Ronalda iz leve strani z glavo v polno zadel Karim Benzema. Mreži se nato nista več zatresli vse do konca rednega dela. Takrat pa je na sceno stopil Cazorla in s pravim evrogolom šokiral Santiago Bernabeu ter poskrbel za delitev točk.

Barcelona slavila še v Sevilli

Zadetka Xavija in Lionela Messija, njegov že 31., sta Barceloni zadostovala za tri točke na zahtevnem gostovanju v Sevilli. Rezultat bi bil lahko tudi drugačen, a sta se izkazala oba vratarja Andrés Palop in Víctor Valdés. Barcelona ima tako na drugem mestu lestvice 63 točk. "V prvem delu smo odigrali zelo dobro, lahko bi zabili še več golov, drugi polčas pa je bil povsem drugačna zgodba. A opravili smo svoje delo, imamo tri točke. Videli pa bomo, kaj se bo zgodilo v nedeljo. Če ne drugega, naj Real vsaj ve, da smo za njim in še vedno v boju," je za špansko TV dejal Gerard Piqué.

Athletic Bilbao : Soldado 0:3

Baski so med tednom iz Evropske lige izločili Manchester United in očitno preveč burno proslavljali velik uspeh. Le nekaj dni kasneje so namreč v domačem prvenstvu pred svojimi gledalci gladko z 0:3 klonili proti Valencii. Zmago je netopirjem zagotovil Roberto Soldado, ki je zabil klasični hat-trick.